"Keithy Terry ile Beden Müziği Atölyesi"

"Keithy Terry ile Beden Müziği Atölyesi"
Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde (AÜ) düzenlenen beden müziği eğitimi, "Keithy Terry ile Beden Müziği Atölyesi" çalışmalarıyla sona erdi.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde (AÜ) düzenlenen beden müziği eğitimi, 'Keithy Terry ile Beden Müziği Atölyesi' çalışmalarıyla sona erdi.
AÜ Engelliler Entegre Yüksekokulu ile Engelli Çocuklar Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi (İÇEM) öğrenci ve öğretim elemanlarına yönelik gerçekleştirilen beden müziği eğitimi, 'Uygulamalı Sohbet' ve 'Ortak Performans' çalışmaları ile başlayıp, 3 gün sürdü. Anadolu Üniversitesi Spor Salonu'nda gerçekleştirilen Keith Terry ile Beden Müziği Atölyesi'nin çalışmalarına ise, beden müziği üzerine çalışmalar yapan Kendin Kendini Çal (KeKeÇa) ekibinden Timuçin Gürer ve Tugay Başar'ın yanı sıra Crosspulse ekibinin üyesi Keith Terry de katıldı. Gezegendeki en eski müziğin, beden müziği olduğunu belirten Terry, insanların müzik aleti yapmadan önce ellerini bedenlerine vurarak çeşitli ritimler çıkarttıklarını ve müzikal taraflarını bu şekilde ifade ettiklerini anlatarak, 'Beden müziği, çok eski geleneklerden geliyor. Bunun yanında çağdaş beden müziği türü mevcut. Beden müziğinin bir çok stili var' dedi.
Uluslararası İlişkiler Birimi Koordinatörü ve Erasmus Öğrenci Kulübü Danışmanı Öğretim Görevlisi Zekiye Doğan ise, yapılan organizasyonun bir atölye çalışması olduğunu, bu faaliyeti Erasmus Öğrenci Kulübü'nün düzenlediğini söyledi.
Beden müziği stilleri hakkında öğrencilere bilgiler veren Keithy Terry, daha sonra KeKeÇa ekibi ile eğitimi tamamladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com