(KEKA) Amblem Yarışması Düzenliyor

(KEKA) Amblem Yarışması Düzenliyor
Kuzey Ege Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu almış oldukları karar doğrultusunda Ajans Ambleminin belirlenebilmesi için yarışma düzenleyeceklerini açıklayarak yarışmaya gereken öenmin verileceğini tahmin ettiklerini belirtiler.

Kuzey Ege Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu almış oldukları karar doğrultusunda Ajans Ambleminin belirlenebilmesi için yarışma düzenleyeceklerini açıklayarak yarışmaya gereken öenmin verileceğini tahmin ettiklerini belirtiler.
Kütahya Merkezli olmak üzere Kütahya, Afyonkarahisar, Manisa, Uşak, illerini kapsayan Kalkınma Ajansısı'nın 25 Temmuz 2009 tarih 27299 sayılı resmi gazetede yayınlanan kuruluş kararnamesi ile çalışmalarına başladığını açıklayan görevliler, Kuzey Ege Kalkınma Ajansı'nın Kamu kesimi, özel kesim ve sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirliğini geliştirmek, kaynakların yerinde ve etkin kullanımını sağlama ve yerel potansiyeli harekete geçirmek suretiyle, ulusal kalkınma planı ve programlarda öngörülen ilke ve politikalarla uyumlu olarak bölgesel gelişmeyi hızlandırmak, sürdürülebilirliğini sağlamak, bölgeler arası ve bölge içi gelişmişlik farklarını azaltmak üzere çalışmalarnı yürüteceğini ifade ettiler.
Kuzey Ege Kalkınma Ajansı'nın kuruluş çalışmaları içerisinde yer alan ve Yönetim Kurulu'nun önem verdiği temel konular içerisinde Kuzey Ege Kalkınma Ajansı'nın Ambleminin belirlenmesi yer aldığını belirten yetkililer, bu amaçla Kuzey Ege Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulunun almış olduğu karar doğrultusunda Ajans Ambleminin belirlenebilmesi için yarışma düzenlenleneceğini açıkladılar. Yarışmaya gereken öenmin verilemsini beklediklerini beliriten Kuzey Ege Kalkınma Ajansı yetkilileri, yarışmanın konusunu, amacını ve katılım şartlarını da şu şekilde açılkadılar.
Yarışmanın Konusu :
Yarışmaya katılan yarışmacılar; Kamu kesimi, özel kesim ve sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirliğini geliştirmek, kaynakların yerinde ve etkin kullanımını sağlama ve yerel potansiyeli harekete geçirmek suretiyle, ulusal kalkınma planı ve programlarda öngörülen ilke ve politikalarla uyumlu olarak bölgesel gelişmeyi hızlandırmak, sürdürülebilirliğini sağlamak, bölgeler arası ve bölge içi gelişmişlik farklarını azaltmak üzere çalışmalarına başlamış olan Kütahya merkezli Kütahya, Afyonkarahisar, Manisa, Uşak illerini kapsayan Kalkınma Ajansı için uygun kurumsal amblem.
Yarışmanın Amacı :
Yarışmanın; Kalkınma Ajansının Amblemini seçmek, uygun görülürse kullanmak amacıyla düzenlenleneceği. Ajans amblemi belirlenirken, belirlenen amblemin bölgenin tamamını (Kütahya, Afyonkarahisar, Manisa, Uşak ) temsil ve ifade edebilir nitelikte olmasının esas alınacağı belirtildi.Görevliler bu çerçevede, bölgeyi tanıtıcı tarihi, kültürel veya coğrafi isimlerden yararlanılabileceği; ancak siyasi veya etnik bir görüş veya düşünceyi ifade eden veya çağrıştıran isim ve amblemler Ajansın amblemi olamayacağını vurguladılar. Ayrıca amblemin akılda kalıcı, yaratıcı, aktif, orijinal ve çeşitli medya ortamlarında kullanılabilir yapıda olması gererektiğnide ifade ettiler.
Katılım Şartları :
Görevliler yarışmanın amatör ve profesyonel tüm tasarımcılara açık olacağını belirterek, çalışmaların TV ekranlarında, basılı materyallerde renkli ve siyah beyaz olarak kullanılacağı için değer kaybetmeyecek ve aynı zaman da anlaşılabilir tasarımlar olmalı gerektiğinin altını çizdiler. Amblemin çok çeşitli amaçlar için kullanılacağı göz önünde bulundurularak (antetli kağıt, faks, dergiler, broşürler, kitapçıklar, kitaplar, programlar, pankartlar, posterler, şapkalar, tişörtler, çantalar, havlular, İnternet ve elektronik medya, web sitesi, elektronik posta) basıma uygun nitelikte hazırlanması, büyültülüp küçültüldüğünde bozulmaması gerektiniği de dile getiren görevliler şu konulara dikkat çektiler: Teslim edilen çalışmalar Türk Patent Enstitüsü'nce daha önce korunmaya alınmamış olmalı, tescil başvurusu yapılmamış olmalıdır.
Seçici Kurul tarafından kopya olduğu anlaşılan amblemler değerlendirmeye alınmayacaktır. Amblem tasarımının kopya olduğu anlaşılması halinde ödül verilmeyecek, verilmiş ise geri alınacaktır. Oluşacak her türlü sorunun hukuki yaptırımı ve süreçlerin maddi yaptırımı da yarışmacıya aittir. Bu yönde oluşabilecek sorunlardan Kalkınma Ajansı sorumlu tutulamaz. Kalkınma Ajansının uğradığı zararları tazmin etme hakkı saklıdır. Yapılacak amblem tamamen özgün olmalı ve diğer mecralarda yayımlanmamış olmalıdır. Amblem iki ya da üç boyutlu olabilir. Amblem renkli olmalıdır (Ayrıca siyah-beyaz olarak ta sunulmalıdır). Yarışmaya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyeleri ve birinci derece yakınları katılamazlar. Yarışmacılar en fazla 3 eserle yarışmaya katılacaktır. Yarışmacılar, yurt içinden ya da dışından katılabilirler.Gönderilen eserler içinden seçilerek Ajansın kullanma kararı verdiği eserler için telif ücreti ödenecektir. Seçilemeyen eserlere telif ücreti ödenmeyecektir. Amblemler, A4 boyutunda dijital ortamda hazırlanacaktır. Ayrıca tasarımlar Adobe lllustrator, FreeHand, CorellDraw ya da Photoshop programlarından biri ile hazırlanmış belge olarak CD ortamında da sunulacaktır. Amblemlerin, kurumsal yazışma evrakları, promosyon ürünleri ve outdoor çalışmaları (kartvizit, bilbord, internet sayfası, A4 antetli kağıt, Ajanda, Anahtarlık) üzerindeki uygulama örnekleri de başvuru dosyası içerisinde yer alacaktır. (Ayrıca amblemler CD'ye JPEG uzantılı olarak da aktarılacaktır.) Yarışmacılar Kalkınma Ajansı ile ilgili detaylı bilgilere http://www.keka.org.tr/adresinden ulaşabileceklerdir. Yarışmaya katılan tüm çalışmaların kullanım hakları Kalkınma Ajansına aittir. Dereceye giremeyen çalışmalar, sonuçların duyurulmasından sonra bir ay içerisinde aynı adresten geri alınabilir. Bu süre içerisinde geri alınmayan çalışmalardan Kalkınma Ajansı sorumlu olmayacaktır.Kalkınma Ajansı seçilen çalışma üzerinde değişiklik isteme hakkına sahiptir. Yarışmacılar, dereceye girsin veya girmesin, yarışmaya gönderilen tasarımlarının tüm haklarını ayrıca herhangi bir bedel talep etmeksizin “Kalkınma Ajansı”na devretmeyi kabul ve taahhüt eder. Yarışmacılar, kullanılacak olan amblemlerde hiçbir şekilde isim ve hak talebindebulunamazlar.Yarışmacılar, gönderecekleri tasarımlar için belirtilen ödüller dışında, herhangi bir ödül veya ücret kesinlikle talep edemez, yaptıkları başvurunun ardından yarışmadan çekilemezler. Yarışmacılar tasarımları ile ilgili yapmış oldukları çalışmayı tanıtıcı ve açıklayıcı 10 satırı geçmeyecek bir metni çalışmalarına ekleyebileceklerdir. Yarışmacılar İsim, Soyisim, Adres, Telefon Numarası gibi yarışmacı tarafından kimlik bilgileri ile hazırlamış oldukları Logo (Amblem) çalışmalarını zarf içerisinde sunacaklardır şeklindeki koulara yetkililer tarafından dikkat çekildi.
Eserlerin Teslimi :
Çalışmaların zarar görmeyecek şekilde paketlenerek posta ile veya elden 15.02.2010 tarihine kadar Kütahya Valiliği Ajans geçici hizmet bürosuna gönderilmesi gerektiğini vurgulayan yetkililer, postadaki gecikmeden ve eserler üzerinde oluşabilecek bozulmalardan Kalkınma Ajansı'nın sorumlu olmayacağını vurguladılar.
Gönderilen rumuzlu çalışmalarla birlikte; İsim, Soyisim, Adres, Telefon Numarası gibi yarışmacı tarafından hazırlanmış kimlik bilgilerinin bulunduğu bir zarfın olduğunu belirttiler.
Seçici Kurul:
Kalkınma Ajansı Yönetim Kuruludur.
Yarışma Takvimi :
Yarışma Başlangıç Tarihi : 15.01.2010 Saat : 08.00
Yarışma Bitiş Tarihi : 15.02.2010 Saat: 17.00
Ödüller ve Telif Ücretleri:
Sadece birinci gelen yarışmacıya Amblem için; 3.000,00 TL (KDV Dahil)ödül verilecektir. Telif ücretleri Kalkınma Ajans tarafından ödenecektir.
Ayrıntılı Bilgi İçin;
Doç.Dr.Hüsamettin İNAÇ
Ajans Genel Sekreteri
Tel: 0274 223 69 93–123

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com