KEKA Dünya'ya Açıldı

KEKA Dünya'ya Açıldı
Afyon, Kütahya, Manisa ve Uşak illerini kapsamında bulunduran Kuzey Ege Kalkınma Ajansı'nın (KEKA) Genel Sekreteri Doç. Dr. Hüsamettin İnaç, merkezi Viyana'da bulunan ve 1965 yılında kurulan Uluslararası Proje Yönetimi Kurumu (IPMA-Internation

Afyon, Kütahya, Manisa ve Uşak illerini kapsamında bulunduran Kuzey Ege Kalkınma Ajansı'nın (KEKA) Genel Sekreteri Doç. Dr. Hüsamettin İnaç, merkezi Viyana'da bulunan ve 1965 yılında kurulan Uluslararası Proje Yönetimi Kurumu (IPMA-International Project Management Association) Bilim Komitesi'ne seçildi. İnaç'ın bu komiteye seçilmesi ile birlikte KEKA dünyaya açılmış oldu.

Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak illerine hizmet veren Kuzey Ege Kalkınma Ajansı'nın (KEKA) Genel Sekreteri Doç. Dr. Hüsamettin İNAÇ, merkezi Viyana'da bulunan ve 1965 yılında kurulan Uluslararası Proje Yönetimi Kurumu (IPMA-International Project Management Association) Bilim Komitesi'ne seçildi.
50'den fazla ülkede etkinliği olan, küresel düzeyde proje yönetimi gerçekleştiren ve dünya ekonomisine akademik açıdan yön veren IPMA, dünyanın sosyo-ekonomi politikaları konularında ön plana çıkan ve seçkin bilim adamlarından oluşan 20 kişilik bilim komitesi yetkililer tarafından açıklandı.
Doç. Dr Hüsamettin İnaç'ın bu komiteye seçilmesinde “Avrupa Birliği Entegrasyonu Sürecinde Türkiye'nin Kimlik Problemleri” adını taşıyan doktora tezinin, Avrupa Birliği'nin kimlik politikaları konusunda London School of Economics'te post-doktora çalışmasının, içinde bulunduğu ve yönettiği AB projelerinin ve sosyo-ekonomi literatürüne özgün katkı sağlayan 6 kitabı ve 60'dan fazla makalesinin etkili olduğu belirtiliyor. Doç. Dr. Hüsamettin İanç'ın IPMA'ya seçilmesi Kuzey Ege Kalkınma Ajansı'nın (KEKA) hizmet verdiği Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak illerinde de sevinçle karşılandı.
2008'de Roma'da 2009'da Helsinki'de düzenlenen ve bu yıl Dünya Kongrelerinin 24'üncü toplantısını İstanbul'da yapacak olan IPMA'da Türkiye'yi temsil edecek isimlerden birisi olarak Doç. Dr. Hüsamettin İnaç'ın; komiteye seçilmesiyle sağladığı başarının bölgenin vizyonunu güçlendirme ve kalkınma hamlesini gerçekleştirme çabalarına büyük bir ivme kazandırması bekleniyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com