KEKA toplantısı yapıldı

KEKA toplantısı yapıldı
Kuzey Ege Kalkınma Ajansı (KEKA) Yönetim Kurulu Başkanı Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, ''Kalkınma Ajansı personelinin eğitim sürecinin hızlandırılması ile birlikte Nisan ayı ortalarına doğru proje duyuru ve çağrılarını yapma imkanı bulmak istiyoruz''

Kuzey Ege Kalkınma Ajansı (KEKA) Yönetim Kurulu Başkanı Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, ''Kalkınma Ajansı personelinin eğitim sürecinin hızlandırılması ile birlikte Nisan ayı ortalarına doğru proje duyuru ve çağrılarını yapma imkanı bulmak istiyoruz'' dedi.

KÜTAHYA - Kuzey Ege Kalkınma Ajansı (KEKA) Yönetim Kurulu Başkanı Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, ''Kalkınma Ajansı personelinin eğitim sürecinin hızlandırılması ile birlikte Nisan ayı ortalarına doğru proje duyuru ve çağrılarını yapma imkanı bulmak istiyoruz'' dedi.
Merkezi Kütahya olan ve Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ile Uşak'ı kapsayan Kuzey Ege Kalkınma Ajansı'nın (KEKA) 2010 yılı ikinci toplantısı Yönetim Kurulu Başkanı Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe başkanlığında Afyonkarahisar yapıldı.
Toplantıda KEKA Genel Sekreteri Hüsamettin İnanç yönetim kuruluna Kalkınma Ajansı'na yapılacak proje başvurularında izlenmesi gereken yollara ilişkin bilgiler aktararak, yaptığı sunumda katılımcılara diğer ajansların çalışmalarını örnekler verdi.
Toplantının ardından bir açıklama yapan KEKA Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Kocatepe, toplantıda daha önceki toplantıda göreve başlaması kabul edilen ajans personelinin eğitimleri ile ilgili olarak sürecin hızlandırılmasına ve Devlet Planlama Teşkilatı ile görüşülerek ajansın çalışmalarına hız verilmesine karar verdiklerini söyledi.
Kocatepe, Kalkınma Ajansı personelinin eğitim sürecinin hızlandırılması ile birlikte Nisan ayı ortalarına doğru proje duyuru ve çağrılarını yapma imkanı bulmayı ümit ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:
''Kalkınma Ajansımızın 2009 yılı bütçesinden 4 milyon 600 bin TL gibi bir hesabı var. Bugün o hesaplarımız da yönetim kurulu olarak görüştük ve karara bağladık. Ajans Genel Sekreteri Hüsamettin İnanç, Ajans Yönetim Kurulu'na proje yapım aşamaları ve değerlendirme kriterleri olarak bilgiler verdi. Genel Sekreter ayrıca İzmir ve Çukurova gibi diğer kalkınma ajanslarının faaliyetleri ile ilgili bilgiler verdi. Onların örnek çalışmalarını gördük ve bu çalışmaların ajansın kapsadığı 4 ilden oluşan bölgede ne gibi faydaları olabileceğini görüştük. Öncelikle 4 ilimizde bir kalkıma plan ve programı hazırlanarak öncelikler belirlenecek. Bu önceliklere göre hazırlanacak projeler ile ilgili Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği personeli her ilde yapacakları toplantılar ile KOBİ'lerin, özel ve kamu sektörüne yönelik projeleri ile ilgili olarak onlara bilgiler aktarılacak.''
Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga ise toplantının verimli geçtiğini belirterek, KEKA'nın tüm projelerine gereken desteği vereceklerini söyledi.
Toplantıya Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'nin yanı sıra Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga, Manisa Valisi Celaleddin Güvenç ve Uşak Valisi Özdemir Çakacak ile 4 ilin belediye başkanları, il genel meclisi başkanları ve ticaret odaları temsilcileri katıldı. KEKA'nın bir sonraki toplantısının 16 Mart 2010 tarihinde Manisa'da yapılmasına karar verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com