KEKA toplantısı yapıldı

KEKA toplantısı yapıldı
Merkezi Kütahya'da olan ve Afyonkarahisar, Manisa, Kütahya ile Uşak illerini kapsayan Kuzey Ege Kalkınma Ajansı (KEKA) 4. Yönetim Kurulu toplantısı Yönetim Kurulu Üyeleri ve KEKA Genel Sekreteri Hüsamettin İnaç'ın katılımıyla Uşak'ta gerçekle

Merkezi Kütahya'da olan ve Afyonkarahisar, Manisa, Kütahya ile Uşak illerini kapsayan Kuzey Ege Kalkınma Ajansı (KEKA) 4. Yönetim Kurulu toplantısı Yönetim Kurulu Üyeleri ve KEKA Genel Sekreteri Hüsamettin İnaç'ın katılımıyla Uşak'ta gerçekleştirildi.
Öğretmenevi Şeref Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya Kuzey Ege Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Yönetim Kurulu Üyeleri Manisa Valisi Celalettin Güvenç, Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga, Uşak Valisi Özdemir Çakacak, Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan, bu illerin İl Genel Meclisi Başkanları ile Ticaret ve Sanayi Odası temsilcileri ve KEKA Genel Sekreteri Hüsamettin İnaç katıldı. Toplantıda 2010 yılı çalışma programı, 2010 yılı taslak bütçesi ve Kalkınma Ajansı'na alınacak 19 uzman personel ile 3 destek personelin başvuruları değerlendirildi.
Toplantıya ev sahipliği yapan Uşak Valisi Özdemir Çakacak açılış konuşmasında Kuzey Ege Kalkınma Ajansı'nın iller arasındaki sosyal, kültürel ve ekonomik farklılıkları azaltarak ülkenin ekonomik ve sosyal anlamda kalkınmasına yardımcı olacağını söyledi. Kuzey Ege Kalkınma Ajansı'nın 4. yönetim kurulu toplantısına ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını da anlatan Vali Çakacak, “ 4 ilimizi kapsayan ajans önemli çalışmalara imza atacak. Bu iller arasındaki gelişmişlik farklılıklarını azaltarak ülkemizin de kalkınmasında önemli görevler yapacak. Bu çalışmalar ile kamu, özel sektör ve sivil toplum örgütlerine kalkınma konusunda yardımcı olacağız. Çalışmaların 2010 yılında daha etkin devam edeceğini umut ediyoruz”dedi.
Kuzey Ege Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe ise konuşmasında toplantının gündem maddeleri ile ilgili bilgi verdi. Kuzey Ege Kalkınma Ajansı'nın kurulum aşamasını tamamlayarak çalışmalarına hız verdiğini ve bugüne kadar gündeme gelen konuları zamanında gerçekleştirdiklerini kaydeden Vali Kocatepe şunları söyledi; “4. Yönetim Kurulu toplantımızı benim de memleketim olan Uşak'ta yapmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bu toplantıda 2010 yılı bütçe tasarısı, 2010 yılı çalışma programı ve istihdam edilecek 19 uzman, 3 destek personelin durumlarını görüşüp karara bağlayacağız. 19 uzman ve 3 destek personeli alımı için ilan verdik. Başvuruları değerlendiriyoruz. Ajans merkezi ve bağlı illerimizde istihdam edilecek personeli en kısa sürede alacağız. Kalkınma ajansımız kurulum çalışmalarını tamamladıktan hemen sonra hızlı bir şekilde gündeme gelen tüm konuları zamanında gerçekleştirdi. 2010 yılında da süratle yapılması gereken çalışmaları hayata geçireceğiz. Daha sonra proje değerlendirmeleri ile özel sektör, kamu ve sivil toplum örgütlerine yapılacak desteklemeleri belirleyeceğiz. 2010 yılının tüm ulusumuza ve 4 ilimize sağlık mutluluk getirmesini diliyorum. Kalkınma Ajansı olarak da 2010 yılında daha verimli ve başarılı bir yıl geçirmeyi umut ediyoruz”
Toplantı açılış konuşmalarının ardından basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com