KEKA'dan 567 Bin TL Destek

KEKA'dan 567 Bin TL Destek
KEKA Uzmanları; Teknik Destek Programı başlatma kararı aldıklarını, KEKA'nın 2010 yıllık Teknik Destek Programı için ayırdığı toplam bütçenin 567.500 TL olduğunu, KEKA tarafından sağalanacak teknik desteğin sadece uzman temini ile uzmanların yol ve

KEKA Uzmanları; Teknik Destek Programı başlatma kararı aldıklarını, KEKA'nın 2010 yıllık Teknik Destek Programı için ayırdığı toplam bütçenin 567.500 TL olduğunu, KEKA tarafından sağalanacak teknik desteğin sadece uzman temini ile uzmanların yol ve konaklama giderlerini kapsadığını, başvuran kurum ve kuruluşların merkezlerinin TR33 olarak belirtilen Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak İllerinde olması gerektiğini özellikle belirtiler.
“DESTEK PROGRAMI BAŞLADI”
Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak İllerini kapsayan TR33 Bölgesinde faaliyet gösteren Kuzey Ege Kalkınma Ajansı (KEKA) yetkilileri, bölgede 2010 Yılı Teknik Destek Programıı başalttıklarını duyurdular.
Kalkınma Ajansı olarak bölgesel kalkınma sürecinin hızlandırılması ve bölge için kritik öneme sahip faaliyetlerin hayata geçirilmesi amacıyla bölge aktörlerine Mali ve Teknik Destek sağlamakla görevli oluklarını dile getiren yetkililer, bu görevlerini yerine getirmek için gereken çalışmları yaptıklarını ve bu kapsamda Teknik Destek Programını başlattıklarını belirttiler.
'TEKNİK DESTEK SAĞLANACAK KURUM VE KURULUŞLAR'
Kuzey Ege Kalkınma Ajansı'nın bir taraftan Mali destek hazırlıklarının devam ettiğini belirten yetkililer, diğer taraftanda 'Bölge aktörlerinin proje yazma ve yönetme kapasitesini geliştirmek' amacıyla Teknik Destek Programı başlatmaya karar verdiklerini belirttiler.
Programdan; kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, mahalli idare birlikleri, meslek örgütleri, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, meslek okulları ve araştırma enstitülerinin faydalanabileceği KEKA uzmanları tarafından özellikle belirtildi.
Ajans tarafından kabul edilecek olan Teknik Destek başvurularının ikişer aylık dönemler halinde yıl boyunca sürekli devam edeceğini belirten Ajans uzmanları, 2010 yılı için bu uygulamanın, Ekim Dönemi ve Kasım-Aralık Dönemi olmak üzere iki aşamada gerçekleştirileceğini açıkladılar.
'TEKNİK DESTEĞİN UYGULAMA SÜRESİ'
Başvuru şartlarına sahip kişilerin tek başlarına ya da kişi, kurum ve kuruluşlarıyla birlikte projeye başvurabileceklerini vurgulayan KEKA uzmanları, asıl amaçlarının 'bölge aktörlerinin proje yazma ve yürütme kapasiteni artırmak' olduğunu belirttiler. KEKA uzmanları, başvurusu kabul eilen kişilere; eğitim verme, program ve proje hazırlama ve yürütme yöntem teknikleri konusunda katkı ve danışmanlık sağlama, bütçe hazırlama ve yürütme teknikleri konusunda katkı ve danışmalık sağlamaya yönelik çalışmalar gerçekleştireceklerini de ifade ettiler.
Uzmanlar ayrıca Ajans tarafından desteklencek her bir teknik desteğin uygulama süresinin bir ay olduğunu belirterek;'Ajans tarafından verilen Teknik Destek programı kapsamında aynı yararlanıcı bir dönem içerisinde bir kez, bir yıl içerisinde en fazla iki kez destek alabilir' şeklinde açıklamalarda bulundular.
'BİRİNCİ DÖNEM BAŞVURULARI 04 EKİM-01 KASIM ARASINDA YAPILACAK'
2010 yılı Teknik Destek Programı I. Dönemine İlişkin başvuruların 04 Ekim 2010 -01 Kasım 2010 tarihleri arasında; II. Dönemine ilişkin başvuruların ise 02 Kasım 2010 - 30 Aralık 2010 tarihleri arasında Ajans tarafından kabul edileceğii vurgulayan KEKA uzmanları, Teknik Destek ile ilgili detaylı bilgi ve başvuru koşullarının aynı zamanda KEKA'nın resmi internet sitesi olan (www.keka.org.tr) adresinden öğrenilebileceğini belirttiler.
Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak illerinde bulunan tüm kurum ve kuruluşların Ajansın internet sitesindeki Teknik Destek Başvuru Rehberine erişerek, söz konusu desteklenen programları inceleyebilceklerini belirten KEKA uzmanları, site de gerekli çalışmalar hakkında detaylı bilgilerin yer aldığını özellikle belirttiler.
'KEKA'YA BAĞIMSIZ DEĞERLENDİRİCİLER ALINACAK'
KEKA'nın Mali Destek Programları kapsamında ajansa sunulacak projeleri değerlendirmek üzere bağımsız değerlendiricilere ihtiyaç duyulduğunu belirten KEKA uzmanları, tercihen proje yazma, yürütme ve benzeri alanlarda deneyim sahibi olan ve belirtilen diğer nitelikleri taşıyan değerlendiricilerin Proje Teklif Çağrısı döneminde projeleri değerlendirmek üzere KEKA'da görevlendireceklerini belrttiler. Bu kapsamda KEKA'nın resmi web sitesi üzerinden Bağımsız Değerlendiricilerin başvuru yapabileceklerini ifade eden yetkililer, başvuru şartlarına sahip olan kişilerin KEKA tarafından görevlendirileceğini de açıkladılar.
'DETAYLI BİLİGLER www.keka.org.tr ADRESİNDEN ÖĞRENİLEBİLECEK'
Teknik Destek Programına başvurmak isteyen kamu kurum ve kuruluşların KEKA'nın resmi internet sitesinde (www.keka.org.tr) yer alan Teknik Destek Talep Formunu eklerini ve talep edilen diğer belgeleri tamlayarak başvuruda bulunabilecklerini açıklayan KEKA uzmanları, Teknik Destek Talep Formu ve diğer belgelerin bilgisayar ortamında 10 punto ve Türkçe olarak hazırlanması gerektiğini de özellikle belirttiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com