“KEKA'dan ciddi beklentilerimiz var”

“KEKA'dan ciddi beklentilerimiz var”
Kuzey Ege Kalkınma Ajansı (KEKA) Genel Sekreterliği'ne yeni atanan Yılmaz Özmen'e (KUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral ve Yönetim Kurulu üyeleri nezaket ziyaretinde bulundular. Ziyarette konuşan KUTSO Yönetim Kurulu üyeleri KEKA̵

Kuzey Ege Kalkınma Ajansı (KEKA) Genel Sekreterliği'ne yeni atanan Yılmaz Özmen'e (KUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral ve Yönetim Kurulu üyeleri nezaket ziyaretinde bulundular. Ziyarette konuşan KUTSO Yönetim Kurulu üyeleri KEKA'dan “ciddi beklenti” içinde olduklarını özellikle vurguladılar.
GÜRAL: “KEKA, PARA DAĞITAN KURUM DEĞİL”
Görevine yeni başlayan KEKA Genel Sekreteri Dr. Yılmaz Özmen'e başarı dileklerini ileten Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral, aynı zamanda Kuzey Ege Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi olarak Ajansın faaliyetlerini yakından takip ettiğini belirtirken yeni genel sekreterin göreve başlamasıyla yeni bir vizyon kazanan ajansın kısa zamanda büyük mesafe kat edeceğine inandığını ifade etti. Kuzey Ege Kalkınma Ajansı'nın işleyişi ve çalışmaları hakkında bölgedeki aktörlerin yeterli bilgiye sahip olmadıklarını, bazılarının ise Ajansı para dağıtacak bir kurum olarak gördüğünü ifade eden Güral, KEKA'nın bölgedeki tüm aktörleri ve KUTSO üyelerini de içeren bir dizi eğitim seminerleri düzenlemesi, Ajansın bu eğitimlerde aktörleri dinleyerek onlara yön vermesi gerektiğini belirtti.
GÜRAL: “KEKA SORUMLULUK ÇERÇEVESİNDE HAREKET ETMELİ”
Ajans personeline karşılaşılabilecek zorluklara ilişkin tavsiyelerde bulunan Güral, Kuzey Ege Kalkınma Ajansı ekibi olarak, zahmetli ve uzun bir yola girildiğini, çok ağır bir sorumluluk altında olunduğunu ifade ederek, bu yolda yılmadan engellerin aşılması gerektiğini belirtti. Bölge Planı çalışmalarında belli zamanda yapılan çalıştayların, her fasılda yapılmasının daha verimli olabileceğini ifade etti.
ÖZOTRAÇ:”KEKA'DAN BEKLENTİLERİMİZ BÜYÜK”
Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Yönetim Kurulu Başkan Vekili İsmet Özotraç yaptığı konuşmada 'Kalkınma Ajansından ciddi beklentilerimiz var' diyerek, Ajansın sanayi ve ticaretle uğraşanların lokomotifi olarak yol göstereceğini, bu sayede KUTSO üyelerinin ve diğer girişimcilerin müteşebbislik ruhlarını daha da artırıp, harekete geçirilebileceğini belirtti. Kuzey Ege Kalkınma Ajansı ile birlikte Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası'nın da, Kütahya ve bölge içerisinde ciddi yatırımların oluşmasına gayret sarf edilmesi gerektiğini ifade etti.Küthaya'nın yatırım imkanları hakkında bilgi vererek, çevre illerden Kütahya'ya gelebilecek sektör ve yatırımlara Kütahya II. Organize Sanayi Bölgesi olarak hazır olunduğunu, bu konuda Oda yönetimi ve il yöneticileri olarak birlikte hareket edildiğini ifade etti. Ayrıca, İstanbul, İzmit ve Bursa gibi sanayisi yoğun olan illerin sanayi yatırımları anlamında doygunluğa ulaştıklarını ve buradaki sanayi kuruluşlarının bu illerin dışına çıkarılmalarına yönelik çalışmaların olduğunu belirten Özotraç, Kütahya ve TR33 Bölgesinin Bölgesel Teşvik Sistemine göre 3. Teşvik Bölgesinde olduğunu ve bunların avantajlarını kullanarak bölgeye bu sanayi kuruluşlarını Ajans ile birlikte hareket ederek çekilmesi gerektiğini ifade etti. Özotraç, ulusal ve uluslararası yatırımcıları bölgeye çekmek için daha önce çalışmaların yapıldığını, ancak yeterli olmadığını, bu tür çalışmaları Ajans ile birlikte yaparak daha etkin sonuçlar alınabileceğini de belirtti.
ÖZMEN: ” KEKA OLARAK MOBİL BİR AJANS OLMAYI ARZU EDIYORUZ”
KEKA Genel Sekreteri Dr.Yılmaz Özmen ise; “Kaliteli insanlarla kaliteli işler yapılır, KEKA olarak mobil bir ajans olmayı arzu ediyoruz, bu anlamda bilgi ve iletişim imkanları iyi incelenerek gerekli yatırımlar yapılması için çalışmalar yürütülecektir. Ticaret ve Sanayi Odalarını, bilginin, sermayenin bir arada bulunduğu ve bölgeyi tanıyan kurumlar olması özelliği nedeniyle, Kuzey Ege Kalkınma Ajansı'na destek olacak önemli kuruluşlar olarak görüyoruz.” dedi.
Kuzey Ege Kalkanma Ajansı'nın 14 uzmanının da hazır bulunduğu ziyarete, TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Başkanı ve Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral, KUTSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili İsmet Özotraç, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Öncel, Yönetim Kurulu Üyeleri Aysel Yükselener, Ahmet Bağirgan, Sezai AR, Enver Özer katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com