Keleş: "Gölet hala yapılmadı"

Keleş: "Gölet hala yapılmadı"
Kütahya'nın Hisarcık ilçesi Güldüren köyü muhtarı Nurettin Keleş, 23 yıl önce müracaatı yapılan göletin yapınına hala başlanamadığını söyledi.

Kütahya'nın Hisarcık ilçesi Güldüren köyü muhtarı Nurettin Keleş, 23 yıl önce müracaatı yapılan göletin yapınına hala başlanamadığını söyledi.
1987 yılında köylerine ait Çamağıl mevkisinde gölet yapımı için dönemin köy muhtarı Mustafa Yılmaz tarafından müracaat yapıldığını söyleyen Güldüren köyü Muhtarı Nurettin Keleş, “Göledin 2003 yılına kadar Eskişehir DSİ Müdürlüğü personelince 16 senelik evrede zemin etüdü, su ölçümleri gibi tüm ölçümleri tamamlandı. Daha sonra gölet ile ilgili evraklar sebebini anlayamadığımız bir nedenle 6 yıl Eskişehir DSİ Müdürlüğü'nde bekletildi. 2009 yılında Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı İsmail Durmaz ile birlikte Kütahya milletvekillerimizin de yardımlarıyla gölet için gerekli evrakların önce DSİ Genel Müdürlüğü'ne oradan da Devlet Planlama Teşkilatı'na ulaşmasını sağladık. Devlet Planlama Teşkilatı'na 25 bin lira proje bedelli gölet projesinin onaylanmasını dört gözle bekliyoruz. 23 yıldan beri yapımı yılan hikâyesine dönen gölet proje onaylanırsa 2010 yılında proje ihalesi yapılacak. Güldüren köyünün çehresini değiştirecek olan sulama göleti projesinin hayata geçmesiyle beraber burada yaşayan ve çoğunluluğun geçimini tarımdan sağlayan çiftçi ailelerine gerekli istihdam sağlanmış olacak. Diğer taraftan yöremizde tarım ve meyvecilikte büyük artışlar olacaktır “ diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com