Kellik Tarih Oluyor!

Kellik Tarih Oluyor!
Bilim adamları bu keşifle 5 yıl içinde kelliğe köklü çare bulunabileceğini açıkladı..

Hayvan hücreleri üzerinde çalışılarak yapılan araştırma insanlar için geliştirildiğinde, kişinin kendi kök hücresinden elde edilen saç kökleri saç olmayan noktalara yerleştirilecek. Doğal saçlar gibi büyüyen yapay saçın tek kusuru normalden biraz daha ince olması.

Soğan ve sarımsakgiller
İngiltere'nin Kings College ve East of Anglia üniversitelerinin yaptığı araştırmaya göre düzenli olarak sarmısak ve soğan tüketen insanların kalça ve eklem ağrılarının daha az. Bin kişi üzerinde yapılan araştırmaya göre soğan ve sarımsakgiller ağırlıklı beslenme “eklem ağrıları ve kireçlenmenin” gelişimi önlüyor. Dr. France Williams, “İleride kalça ve eklemlerin hasar görmesini engellemeyi umuyoruz” dedi.

Çayın sağlık açısından önemi
Japon bilim adamları düzenli tüketilen siyah ve yeşil çayın kilo alımını önlemede etkili olduğunu keşfetti. 14 haftalık bir deneyde, yüksek kalorili sağlıksız bir diyete tabi tutulan farelerden çay tüketenlerin daha az kilo aldığı gözlemlendi. Araştırmayı yapan Kobe Üniversitesi, her iki tür çayın da sağlık açısından önemli olduğunu belirtirken, siyah çayın ayrıca yüksek kalorili bir diyet sonucu kanda oluşan zararlı etmenlere karşı savaştığını açıkladı.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com