Kemal Abi Hayalet Oldu!

Kemal Abi Hayalet Oldu!
Başbakan Erdoğan'ın “Kemal Abi” dediği, Maliye eski Bakanı Kemal Unakıtan inzivaya çekildi..

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın “Kemal Abi” dediği, farklı üslubu ve renkli kişiliğiyle sürekli gündemde olmayı başaran Maliye eski Bakanı Kemal Unakıtan inzivaya çekildi. Bakanlık görevinden alındıktan sonra kırgın olan Unakıtan, ender olarak parti grup toplantılarına katılıyor. TBMM komisyonlarında da görev almayan Unakıtan, bakanlık görevi sona erdikten sonra TBMM kürsüsüne de hiç çıkmadı.
Kaçak villa, mısır ithalatı, Galataport, likit yumurta, Tüpraş'taki hisse satışı gibi birçok tartışmalı konunun odağında yer alan, muhalefetin eleştirilerine “Arı sokmuş gibi bağırıyorlar'' ve ''Babalar gibi satarım” sözleriyle de siyasete yeni kavramlar kazandıran Unakıtan, son olarak 14 Eylül'de Sabri Ülker'in eşi Güzide Ülker'in İstanbul Fatih'teki cenaze töreninde görüldü.

TORUNLARLA ZAMAN GEÇİRİYOR

AKP hükümetlerinde 6 yıl bakanlık yapan Unakıtan, partisinin yoğun referandum çalışmalarına da katılmadı. Eskişehir milletvekili Unakıtan, oyunu da bu kentte kullandı. Bakan olduğu dönemde Başkent'te düzenlenen Milli Gün resepsiyon ve kutlamalarının tümüne eşiyle birlikte katılan ve espriler yapan Unakıtan artık torunuyla ilgileniyor.
Maliye Bakanı olduğu dönemde makam aracının arka koltuğunda oturan Unakıtan şimdi ön koltuğu tercih ediyor. Unakıtan eskiden de ön koltukta oturmak istediğini, ancak korumalarının izin vermediğini söyledi.

ÇOCUKLARDAN YATIRIMA DEVAM

Unakıtan'ın “Becerikli” çocukları da yatırımlarını sürdürüyor. Unakıtan'ın çocuklarına ait şirketler son olarak ithal kömüre dayalı termik santral ile gündeme geldi. Bursa'nın Kurşunlu sahillerini gözüne kestiren Unakıtanlar'a bu kez yöre halkı izin vermedi ve geri adım attırdı.
Unakıtan'ın kızlarına ait Telemobil Bilgi İşlem de teknoloji alanına yatırımlarını sürdürüyor. Lirket son olarak İzmit ile Körfez ve Derince'yi kapsayan 5 milyon 958 bin lira muhammen bedelli MOBESE ihalesini kazandı.  Şirketin başkanlığım Zeynep Unakıtan, başkan yardımcılığını ise Fatma Unakıtan yapıyor. Zeynep Unakıtan ayrıca aile şirketi A.B Gıda'da yönetim kurulu üyesi, Fatma Unakıtan ise FAB Gıda'da yönetim kurulu üyesi aydınlatma sektöründeki ZIA Enerji'ye ortak olarak görünüyor.

gazeteport

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com