Kemal Alemdaroğlu'dan kötü haber!

Kemal Alemdaroğlu'dan kötü haber!
Ergenekon davası kapsamında tutuklu bulunan rektör Kemal Alemdaroğlu yoğun bakıma kaldırıldı.

Bu gelişme Fatih Hilmioğlu'nun yazdığı mektubun Tuncay Özkan'ın twitter hesabında paylaşılması ile ortaya çıktı. Hilmioğlu, Alemdaroğlu'nun sağlık durumu için "Canlı cenaze gibiydi" yorumunu yaptı.

Tuncay Özkan'ın twitter hesabında 'Acil' notuyla paylaşılan mektup şöyle:

"Silivri tutsaklarından, İstanbul Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu hastaneye kaldırıldı. 29 Ocak Çarşamba günü, eşiyle kapalı görüşü sırasında fenalaşan Alemdaroğlu, acil olarak Silivri devlet hastanesine kaldırıldı. O günden bu yana yoğun bakım ünitesinde tedavi altında tutulan Alemdaroğlu 75 yaşında ve iki haftadır ağır sağlık sorunları yaşıyor. Ateşi 40'ın üzerine çıkıyor."

Prof.Dr. Fatih Hilmioğlu geçtiğimiz günlerde maltada karşılaştığı Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu hakkında görüşünü isteğim üzerine şöyle yazdı:

CANLI BİR CENAZE GİBİYDİ

"Hekimliğimden utandım! Hekimler de hakimler gibi artık mesleklerini özgür iradeleri ile yapamıyorlar. Kimisi korkudan, kimisi galiba paralel devlet olgusundan... Ailemizle görüş günü olan Kemal Alemdaroğlu ile de koridorda karşılaştım. Kendisi son derece ağır hasta görünümünde idi.Ayakta bile zor duramazken adeta canlı bir cenaze gibiydi. Zaten eşi ile ancak 15 dakika görüş yapabilmiş ve rahatsızlanması üzerine görüşmeyi kesip hastaneye kaldırdılar. Kemal Alemdaroğlu 75 yaşında ve çok hasta. Suçsuz insanları cezaevine hapsetmek için çok kolay hukuk bulan bir ülke, ama aynı suçsuz insanları tahliye etmek için bir türlü hukuk bulamayan bir ülke. İşte Türkiye'nin hali!"(MUE)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com