Kemal Anadol'dan komisyona ret

Kemal Anadol'dan komisyona ret
CHP'nin eski Grup Başkanvekili Kemal Anadol'un davet edildiği Darbe ve Muhtıraları Araştırma 12 Eylül Alt Komisyonu'na gelmeyeceğine yönelik bir mektup göndermesi sonrası bugün saat 14.30'da yapılması planlanan Komisyon toplantısı iptal edildi.

Anadol, Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu Başkanı Nimet Baş'a kargoyla gönderdiği mektubunda, "Yetkisini kullanarak 12 Eylül darbesinin şifrelerini çözmek yerine TBMM İçtüzüğü 105. Maddesinin dışına çıkan komisyonun çalışmasına katılmam mümkün değildir" dedi.

Anadol, mektubunda, "TBMM İçtüzüğünün 105. maddesinin verdiği yetki ile mahallinde ve ilgilileri çağırarak, dosya dosya incelemeniz doğal göreviniz olduğu halde, bu madde kapsamı dışındaki kişileri dinleme yolunu seçtiğiniz anlaşılıyor. Bu uygulama hem İçtüzüğe aykırıdır hem de komisyonu amacından uzaklaştırır. Kurulunuz bir "tahkikat komisyonu'na dönüşmemelidir. Yargının siyasallaşması ne kadar sakıncalı ise, yasamanın yargı yerine geçmesi de o kadar, belki de ondan fazla sakıncalıdır" dedi. (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com