Kemal Kılıçdaroğlu Cem Karaca’nın eşini ziyaret etti

Kemal Kılıçdaroğlu Cem Karaca’nın eşini ziyaret etti
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, vefat eden sanatçı Cem Karaca'nın eşi İlkim Karaca'yı ziyaret etti. Karaca, CHP liderine küçük Atatürk büstü, 09.05'e ayarlanmış bir saat, Cem Karaca'nın şapkası ve CHP amblemli bir kaşkol armağan etti.

Kılıçdaroğlu ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in Emirgan'daki evinde Karaca'yı ziyaretleri, yaklaşık bir saat sürdü.
Evden ayrılırken basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Kılıçdaroğlu, ''Cem Karaca'nın ölüm yıl dönümüyle ilgili bir mesaj yayımlamıştım. İlkim Hanım da beni arayarak teşekkür etmiş, Cem Karaca'nın bazı eşyasını vermek istediğini söylemişti. Ben de 'Bir ara uğrar alırım' demiştim. Cem Karaca partimizin üyesiydi. Partimize uzun yıllar hizmet etmişti. Topluma kendisini adamış birisidir. Eşyaları aldım. Partimizin müzesine koyacağız'' dedi.

Eşyaların ne olduğu da sorulan Kılıçdaroğlu, ''Bir küçük Atatürk büstü, 09.05'e ayarlanmış bir saat, Cem Karaca'nın şapkası ve CHP amblemli bir kaşkol'' diye cevap verdi.

Kılıçdaroğlu ve Tekin'i uğurlayan İlkim Karaca da ''Kemal Kılıçdaroğlu başkanımı çok seviyor ve destekliyorum. Bir gün Başbakan ve Cumhurbaşkanı olarak görmek istiyorum. CHP, laiklik ve demokrasinin teminatıdır. Cem Karaca da böyle ifade ederdi. Atatürk'ün kurduğu bir partidir. Elbette gelişecek, değişecek, yenilikler olacak ve çağımıza uyacak'' diye konuştu.

Karaca, Kılıçdaroğlu'nun, Bülent Ecevit gibi ne ezilen, ne ezen, hakça, insanca bir düzen düşündüğüne inandığını belirterek, CHP'nin iktidar olmasını çok istediğini kaydetti.
İlkim Karaca, ''İktidara sözüm olduğu için değil. Yaşadık ama kardeşçe biraz başka parti... Sıra CHP'de diyorum'' dedi.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirten Karaca, Cem Karaca'nın eşyalarını ait olduğunu düşündüğü yere verdiği için mutlu olduğunu, kabul edilmesinden de kıvanç duyduğunu ifade etti.
Bu arada Kemal Kılıçdaroğlu ile tokalaşan bir kişinin, Kılıçdaroğlu'na sarılarak ''Korkmayın'' demesi dikkat çekti. 
(SRK)
 
 
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com