Kemal Kılıçdaroğlu Fıtık Oldu!

Kemal Kılıçdaroğlu Fıtık Oldu!
Parti içindeki hesaplaşma yüzünden zor günler geçiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu fıtık ameliyatı oldu.

Güven Hastanesi'nde önceki gece yarısı ameliyat olan Kılıçdaroğlu, geceyi hastanede geçirdi. Sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilen Kılıçdaroğlu birkaç gün evinde dinlenecek. Parti içindeki Kurultay tartışmalarıysa tüm hızıyla sürüyor.

ÇARŞAF LİSTE Mİ BLOK MU OLACAK

Örgütlerin ardından milletvekillerinin de olağanüstü kurultay talebinde bulunması, Kılıçdaroğlu'nu Aralık ayında Parti Meclisi(PM) seçimli bir kurultay kararını almaya zorluyor. Parti içi hesaplaşmanın taşınacağı kurultay ise liste savaşına sahne olacak. Deniz Baykal ve Önder Sav ekibi, Kılıçdaroğlu'nun çıkaracağı listeyi delmek için plan yapıyor. Partide ayrışmaya yol açacağı endişesiyle seçim öncesi kurultaya sıcak bakmayan Kılıçdaroğlu, partideki dağınık görüntünün tırmanması üzerine kurultay kararı almaya hazırlanıyor. Kararın önümüzdeki hafta MYK'da karara bağlanması bekleniyor. Liderlik tartışmasının yaşanmayacağı kurultay, liste savaşlarına sahne olacak. PM seçiminde çarşaf mı, blok liste mi uygulanacağı henüz kesinlik kazanmadı.

Baykal ve Sav bastırıyor

Baykal ve Önder Sav, çarşaf liste için bastırıyor. Çarşaf liste isteyen Baykal, aksi halde Kılıçdaroğlu'na blok listede ekibine yer verilmesi için baskı kuracak. Sav ise mevcut PM yapısını korumaya çalışan Sav, çarşaf listeden yine PM'ye ekibini sokma planı yapıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com