Kemal Kılıçdaroğlu Suriye yönetimine çağrıda bulundu

Kemal Kılıçdaroğlu Suriye yönetimine çağrıda bulundu
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Suriye yönetimine, Türk gazetecileri serbest bırakması için çağrıda bulundu. Kılıçdaroğlu, hükümeti de ‘ilgileniyoruz’ demekten daha ciddi, sorumlu ve sonuç alıcı girişimlerde bulunmasını istedi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, kendilerine ulaşılamayan gazeteciler Adem Özköse ile Hamit Coşkun’u “ön koşulsuz” serbest bırakması çağrısında bulundu. Yazılı bir açıklama yapan Kılıçdaroğlu, günümüzün çatışmalı bölgelerinden Suriye’de görevlerini yapan gazetecilerden Adem Özköse ile Hamit Coşkun’dan 10 günden beri sağlıklı haber alınamadığını belirterek, 'toplum mühendislerince' de çeşitli spekülasyonlar yapıldığını ifade etti. Can güvenlikleri olmayan iki gazetecinin nerede tutulduğu ve görevlerini yapmaktan neden alıkonulduğunun da bilinmediğini kaydeden Kılıçdaroğlu, “Bu koşullarda Hükümetin ‘ilgileniyoruz’ demesi, ne gazetecilerin ailelerini, ne de meslektaşlarını tatmin etmemekte ve üzüntülerini hafifletmemektedir. Bu nedenle, can güvenlikleri olmayan ve akıbetlerinden sağlıklı bilgi edinilemeyen Suriye’deki gazeteci vatandaşlarımız konusunda Hükümeti ‘ilgileniyoruz’ demekten daha ciddi, sorumlu ve sonuç alıcı girişimlerde bulunmaya, ayrıca Özköse ile Coşkun ailelerini sağlıklı bilgilendirmeye, Suriye yönetimini de devlet olma sorumluluğuyla hareket etmeye ve Adem Özköse ile Hamit Coşkun’u zaman geçirmeden ön koşulsuz serbest bırakmaya çağırıyorum” dedi.
Kılıçdaroğlu, en kısa sürede Adem Özköse ve Hamit Coşkun’a kavuşmaları temennisiyle, ailelerinin ve meslektaşlarının üzüntülerini paylaşırken, geçmiş olsun dileklerini sundu.
(SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com