Kemal Kılıçdaroğlu'nun yoğun mesaisi

Kemal Kılıçdaroğlu'nun yoğun mesaisi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu yoğun bir mesai bekliyor. Kemal Kılıçdaroğlu, bugün İzmir’de açılışlar yapacak ve İzmir Ticaret Odası’nı ziyaret edecek.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, 6  Şubat saat 14.00’te THY ile İzmir’e hareket edecek ve 15.30’da Çiğli’de, İzmir Büyükşehir Belediyesi atıksu arıtma tesisleri ve çamur çürütme ile kurutma ünitelerini hizmete açacak, daha sonra  İzmir Ticaret Odası’nı ziyaret edecek.

7 Şubat Cuma günü saat 10.00’da Grand Tarabya Hotel’de gerçekleştirilecek ve  Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun da katılacağı uluslararası sempozyumda,  Venedik Komisyonu ile  Avrupa Hukuk Fakülteleri Birliği, Uluslararası Yargıçlar Birliği, Demokrasi ve (Özgürlükler için Avrupalı Yargıçlar Birliği (Medel),Yarsav,  İstanbul Barosu Başkanı dahil olmak üzere çok sayıda hukukçu görüşlerini açıklayacak. 

Açılış Konuşmasını  Yarsav Başkanı  Murat Arslan’ın yapacağı sempozyumun birinci oturumunu Avrupa Hukuk Fakülteleri Birliği Birinci Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Haluk Kabaalioğlu yapacak ve Uluslararası Yargıçlar Birliği (Iaj) Başkanı Gerhard Reıssner, Demokrasi Ve (Özgürlükler İçin Avrupalı Yargıçlar Birliği (Medel) Başkanı Antonio Cluny,  Venedik Komisyonu Genel Sekreteri Thomas Markert ile Sırbistan Yargıçlar Derneği Başkam -Medel Genel Sekreteri Dragana Boljevic  görüşlerini açıklayacak.

Kuvvetler ayrımı, yargı bağımsızlığı ve yargı yüksek kurulları konulu uluslararası sempozyumun ikinci oturumu  Türkiye Barolar Birliği Başkan Yardımcısı  Av. Başar Yaltı başkanlığında başlayacak ve YÖK Önceki Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç, Anayasa Mahkemesi E. Üyesi  Prof. Dr. Fazıl Sağlam, Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sibel İnceoğlu ile İstanbul Barosu Başkanı Av. Doç. Dr. Ümit Kocasakal konuşmacı olarak sempozyumda görüşlerini açıklayacak.

Yarsav Başkan Yardımcısı İbrahim Fikri Talman’ın yöneteceği  Üçüncü Oturumun konuşmacıları ise,  Ömer Faruk Eminağaoğlu  (Yargıçlar Sendikası Genel Başkanı), Kemal Şahin ( Demokrat Yargı Genel Sekreteri), Murat Durmaz (Yarsav Yönetim Kurulu Üyesi)

CHP Lideri Kılıçdaroğlu İstanbul’da uluslararası sempozyu izledikten sonra Ankara’ya dönecek.(MCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com