Kemal Sunal'a saygı gecesi

Kemal Sunal'a saygı gecesi
''Ustalara saygı'' etkinliği'' kapsamında, ''Kemal Sunal'a Saygı Gecesi'' düzenlendi.

Beşiktaş Belediyesi'nce Akatlar Kültür Merkezi'nde düzenlenen gecenin sunuculuğunu Halit Kıvanç yaptı.

Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, Kemal Sunal gibi önemli değerlerden biri adına etkinliği tertip etmekten mutluluk duyduklarını belirtti.

Kemal Sunal'ın, sinema sektörüne büyük katkısı olduğunu ifade eden Ünal, ''Televizyonlarınızı açtığınızda 30 yıl sonra da Sunal'ın filmlerini göreceksiniz'' diye konuştu.

Sinema Sanatçısı Şevket Altuğ, arkadaşı Sunal ile olan anılarını anlatarak, geçmişte zor günleri beraberce atlattıklarını söyledi.

Sunal'ın sinema alanındaki kariyerinin yanı sıra aile babası olarak ''pırıl pırıl 2 çocuk yetiştirdiğini'' belirten Altuğ, ''O hiçbir zaman şöhretin aptal rüzgarına kendini kaptırmadı. Yaşlandıkça kaliteli işlere imza atmak istedi ama buna ömrü vefa etmedi'' diye konuştu.

Tiyatro ve sinema sanatçısı Zeki Alasya da ''Propaganda'' filminin Sunal'ın hayatında önemli bir dönemeç olduğunu anlattı.

Sunal'ın, sinematografi açısından harika filmlere imza atmaya devam edeceğini düşünürken vefat etmesinin, Türkiye adına üzücü olduğunu ifade eden Alasya, şunları söyledi:

''Futbolda star futbolcular vardır ama bir tane Messi ya da Pele vardır. Dünyaya binlerce lider gelmiştir. Fakat Mustafa Kemal Atatürk gibi lider bir tanedir. Bizim gibi önemli işlere imza atan aktörler de mevcuttur fakat Kemal Sunal bir tanedir''

Sinema sanatçısı Hülya Koçyiğit ise Sunal'ın Yeşilçam ailesinin en renkli üyesi olduğunu belirtti.

Konuşması sırasında duygusal anlar yaşadığını dile getiren Koçyiğit, ''Kemal, komikti ama bir felsefesi vardı. Bir kere muhalifti. Ona kolay kolay bir şeyleri kabul ettiremezdiniz. Sunal, 51 yaşında üniversiteyi bitirmekle kalmadı yüksek lisans tezini 'Kemal Sunal Filmleri' adıyla verdi. Sosyologlardan da bu filmleri araştırmasını istedi'' ifadelerini kullandı.

Gecede gösterilen Nihat Özcan'ın hazırladığı ''Son Gülen Adam'' belgeseli, büyük alkış aldı.

Ses sanatçısı Yavuz Bingöl de sahneye çıkarak Sunal'ın sevdiği türküleri seslendirdi.

Geceye, Kemal Sunal'ın annesi Saime Sunal, eşi Gül Sunal, kızı Ezo Sunal ile oğlu Ali Sunal'ın yanı sıra Haldun Dormen, Ahmet Gülhan, Cem Yılmaz, Kandemir Konduk, Berna Laçin, İzzet Günay ve çok sayıda davetli katıldı.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com