Kemal Sunal'ın cenazesinde öldüreceklerdi

Kemal Sunal'ın cenazesinde öldüreceklerdi
Aynı lisede okuduğu arkadaşı Kemal Sunal'ın vefat haberini tatil için gittiği Bozcaada'da öğrenen Türk televizyon dünyasının ünlü ismi Uğur Dündar,cenaze için İstanbul'a dönmek istediğinde bir uyarı telefonu aldığını anlattı.

Uğur Dündar'ın Bilgi Yayınevi'nden çıkardığı "İyi Uykular Sayın Seyirciler" adlı kitap geçtiğimiz günlerde raflardaki yerini aldı.

Dündar, Nedim Şener'in kızı Vecide Defne Şener'e ithaf ettiği kitap için şunları söylüyor:

"Gerek Star TV'den ayrılışım, gerekse Nedim'in tutukluluk sürecinde uğradığımız iftiralar, İşte Hayatım'ın devamı niteliğinde olmasa da, onu tamamlayan bir kitabın yazımını zorunlu kıldı. Çünkü çeşitli televizyonlara, gazetelere ve internet sitelerine konuk olup, yaşadığım serüveni ve maruz kaldığım saldırıların nedenlerini anlatmaya çalıştıysam da, daha ayrıntılı bir açıklamanın görev haline geldiğine inandım. O halde okuyanların 'Vay canına! Demek ki Uğur Dündar bunları da yaşamış!' diyecekleri çarpıcı gelişmeleri, iğrenç tezgâhları ve bazı ilginç olayları da yeni kitaba katmalıydım. İşte elinizdeki kitap, bu düşüncelerin ışığında doğdu. Anlattıklarımla hafızanızı tazeleyip, bilgi dağarcığınıza küçücük bir katkıda bulunabilirsem, nemutlu bana."

Dündar kitabında o suikast girişimini bakın nasıl anlattı okurlarına:

"Israrla arayanlardan biri de, kadim dostum Profesör Haluk Şahin... Hemen Haluk'un numarasını çevirdim. Telaş içindeydi: 'Az önce CNN-Türk'ten aradılar. Onlara bir ihbar gelmiş, seni Kemal'in cenaze töreninde vuracaklarmış!..' Haluk haklıydı. Bıçak sırtı bir durumdaydım. Ya Kemal'i son yolculuğuna uğurlayacaktım ya da onunla birlikte ben de mezara girecektim... Teşvikiye Camisi'nin yolunu tuttum. Bir yandan da dönemin İstanbul Emniyet Müdürü Hasan Özdemir'i arayıp, CNN Türk'e yapılan ihbarı anlattım. Ölsem de bu törene katılacağımı söyledim. Emniyet Müdürü 'Ben her türlü önlemi aldıracağım ama siz de dikkatli olun Uğur Bey!' dedi. Gerçekten de daha caminin önünde aracımdan iner inmez, kendimi polis çemberinin içinde buldum. Polisler arasında avluya girdim. Törenin ardından karayoluyla Çanakkale'ye dönerken telefon bir kez daha çaldı. Arayan bu kez Organize Suçlar Şube Müdürü Adil Serdar Saçan'dı. 'Büyük geçmiş olsun!' dedi, 'Tetikçiyi cami avlusunda yakalayıp, kimseye fark ettirmeden gözaltına aldık!..Sizi vurmak için geldiğini de itiraf etti!'"
(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com