Kemerdeki Z'nin Sırrı!

Kemerdeki Z'nin Sırrı!
Ergenekon Savcılığına veda eden Zekeriya Öz'ün “Z” harfi bulunan kemerinin fiyatı kaç lira? Kemerin özel bir anlamı var mı? İşte ayrıntılar…

elmahaber

Ergenekon savcısı Zekeriya Öz'ün dün yapılan veda töreninde tokasında Z harfi bulunan kemeri dikkat çekti.
Bugün Habertürk gazetesi Öz'ün kemerini, “kemerin tokası da: Z… Artık Cumhuriyet Başsavcı Yardımcılığı yapacak olan Zekeriya Öz dün görevini teslim ederken, adının baş harfi Z'den yapılma kemer tokasıyla dikkat çekti” şeklinde verdi.

Ergenekon'u başından itibaren sulandırmaya çalışan Hürriyet gazetesi ise “Zorro değil Zekeriya” başlığıyla verdiği haberde; “Öz'ün kemerindeki “Z” harfini görenler Meksikalı hayali halk kahramanı Zorro'nun kılıcı ile yaptığı 'Z'ye benzetti” şeklinde haberi yaptı.

Peki Savcı Öz'ün taktığı kemerdeki Z'nin sırrı ne?

Bu kemerin özel bir anlamı var mı?

Z harfli bu tip kemerleri 100 yıllık ünlü İtalyan markası Ermenegildo Zegna ürüteyior.

Tüm dünyada mağazaları bulunan şirketin Türkiye'de de iki mağazası bulunuyor.

Ermenegildo Zegna'nın İstinye Parkta bulunan mağazasını arayarak kemerin fiyatını sorduk. Şirket yetkilisi ürettikleri en ucuz kemerin satış fiyatının 380 lira olduğunu, 560 liraya kadar ellerinde kemer bulunduğunu söyledi. Şirket yetkilisi, genelde kendi markalarında kemer tokalarında “EZ” şeklinde iki harfin bulunduğunu, üstünde tek “Z” bulunan kemerlerin uzun süredir üretmediklerini söyledi. Yetkiliye, Savcı Öz'ün kemerini sorduğumuzda, “bu tip bir modeli hatırlamıyorum fakat eskiden almış olabilir” yanıtını verdi.

Savcı Zekeriya Öz'ün taktığı kemerdeki Z harfi, markanın diğer ürettiği kemerler incelendiğinde biraz yayvan gözüküyor. Bundan dolayı ürün “çakma” da olabilir.

Eğer Savcı Öz'ün kemeri özel yapım değilse akıllara iki ihtimal geliyor, ya Öz 400 – 500 lira gibi bir para vererek Ermenegildo Zegna marka bir kemer aldı, ya da Eminönü gibi bire bir taklit ürünlerin yapıldığı tezgahlardan daha uygun fiyata bir kemer temin etti.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com