Kenan Evren'den açıklama

Kenan Evren'den açıklama
32 yıl sonra yargılanan 12 Eylül askeri darbesinin mimarı Kenan Evren hakkında yapılan yorumlara isyan etti. Mahkemedeki bir söze çok içerleyen Evren yaşadığına pişman! ...

12 Eylül davasının avukatılarından Fikret Babaoğlu'nun Kenan Evren'in Mısır'ın devrik lideri Hüsnü Mübarek gibi kafeste yargılanması yönündeki sözleri Evren'i çok üzmüş.

Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk'ün haberine göre Kenan Evren en çok müdahil avukatlardan gelen "kafase konulup yargılansın" sözüne kahrolmuş.

KEŞKE ALLAH BU KADAR YAŞATMASAYDI

Daha önce halk yargılanmasını isterse intihar edeceğini açıklayan Kenan Evren yine benzer bir çıkışta bulunarak "Çok yaşamak da iyi değil. Keşke Allah bu kadar yaşatmasaydı. Ölseydim de bugünleri görmeseydim. Hesap vermekten kaçmıyorum ama yapılan hakaretlerden rahatsızlık duyuyorum" dedi.

12 Eyllül davasının avukatlarından Fikret Babaoğlu, duruşmanın ilk günü, Mısır'ın devrik lideri Hüsnü Mübarek'in de hasta olduğunu ve duruşma salonuna kafes içinde getirildiğini anımsatarak, Evren ve Şahinkaya'nın da kafes içinde duruşmaya getirilebileceğini savunmuştu.
(SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com