"Kendi İşinizi Kurmayı Hayal Edin"

"Kendi İşinizi Kurmayı Hayal Edin"
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Konsey Başkanlığı Görevini de yürüten Nafi Güral, kendi ismini taşıyan Nafi Güral Fen Lisesi'ne Nafi Güral Eğitim Vakfı tarafından bağışlanan 22 adet dizüstü bilgisayarı okul öğretmenlerine teslim ederek öğretim

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Konsey Başkanlığı Görevini de yürüten Nafi Güral, kendi ismini taşıyan Nafi Güral Fen Lisesi'ne Nafi Güral Eğitim Vakfı tarafından bağışlanan 22 adet dizüstü bilgisayarı okul öğretmenlerine teslim ederek öğretim hayatlarında başarılar dilediğini belirtti.


Nafi Güral Eğitim Vakfı tarafından bağışlanan 22 adet dizüstü bilgisayarı okul öğretmenlerine teslim edilirken teslim töreninde İl Milli eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, Nafi Güral Fen Lisesi Müdürü Ziya Çavdar ve okul ğretmenleri hazır bulundular.
Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) Başkanı Nafi Güral, kendi adını taşıyan Nafi Güral Fen Lisesi'nde düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katılarak, öğrencilere başkalarının yanında çalışmak yerine şimdiden kendi işlerini kurma düşünceleri içerisinde olamaları gerektiğini ifade ederek, her zaman kendi işlerini kurmaları hayali ile eğitimlerine devam etmeleri gerektiğini de vuruladı.
Konuşmasında, hayata hazırlanmanın sadece okulda alınan eğitimin yeterli olmadığını dile getiren Güral, 'Bilgi ve becerimizin üstünde bir hedef belirlersek buraya ulaşmak zor olabilir. Herkes otomobil kullanabilir ama, herkes ralli yapamaz. Bunun için bir yenenek lazım. Ancak herkes şunu bilmeli ki, herkesin içinde bir yenenek vardır. Bütün mesele bu yeteneği feşfetmektir. Yeneneği keşfetmek ve bu alanı zorlamakla mümkün olur. Hayata hazırlanmak sadece okulda alınan eğitim yetmiyor. Şüphesiz okulda alınan eğitim çok önemli. Ama bu eğitimin yanında sosyal yaşam kalitesini doğrudan etkileyen faktörleri mutlak surette öğrenmemiz gerekiyor. Sosyal yaşam kalitesini yükseltemezseniz. Bu mümkün olmazsa başarılarınız belli bir yerde sınırlı kalır. Olması gereken davranışları, araştırmaları yapmak zorundayız' dedi.
Konferansta öğrencilerin sorularını da cevaplayan Güral, 'Hayat sadece çalışmaktan ibaret değil. İnsan kendine zaman da ayırmalı. Hobilerimizin olması lazım. Okumak fevkale önemli bir şey. Okuma alışkanlığını kazanmalıyız lazım.'Ben istikbalde ne olmak istiyorum'. Bu öncelikle yapılması gereken şey kendi yetenek ve bilgisiyle orantılı bir kulvar seçmeli lazım. Aksi takdirde hedefe varmak mümkün olmaz. Doğru hedef koyabilirseniz işin yarısını halletmiş olursunuz. Öğrenmeyi öğrenmelisiniz. Ezberlemeyi değil. Heflerimiz arasında kendi işiniz sahibi olmlakta olmalıdır. Bir yerde çalışmak yerine birilirini çalıştırmak hedefinizde olmalı' diye konuştu.(M.AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com