Kendi koyduğu kurala takılacak!

Kendi koyduğu kurala takılacak!
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'dan gündemi kilitleyecek açıklamalar...

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, AK Parti'de 3 dönem üst üste milletvekilliği yapanların Başbakan Erdoğan dahil, gelecek seçimde aday olup olmayacaklarına dair tartışmalara noktayı koydu. Babacan, “Üç dönem çok kat'i.

Bu ilkeden vazgeçersek partinin kurumsallaşmasından söz edemeyiz. Başbakanımız bu konuda çok kesin” dedi. Babacan, gazetelerin Ankara temsilcileriyle sohbetinde şu mesajları verdi:

Erdoğan aday olmayacak:

Seçimden iki ay önce konuştuk bu konuyu, başbakanımız çok kesin o konuda. Üç dönemi dolan arkadaşların partide, örneğin genel başkan yardımcılığı önünde engel yok. Partide görev alması mümkün. Sayın Başbakanımız bir düşünce kuruluşunun başında da olsa, konumu bellidir. İlk AK Parti hükümetinde de başbakan değildi ama...

Kabine değişimi normal olur:

Aslında hem kabine hem de TBMM grubumuzun çoğu değişti. 2002 yılındaki kabinede görev yapanların çok azı bugün bakanlık yapıyor. Ayrıca iki yıl sonra Meclis yönetimi değişiyor, kabine değişimi normal olur. Köprü isimler gelir.

Bakan çocukları da doğuda:

Benim bir akrabam şehit oldu. Kızkardeşimin cerrah eşi Şırnak'ta askerlik yaptı. Bindiği helikopter defalarca saldırıya uğradı. Kızkardeşim de daha sonra yine mecburi hizmetini doğuda yaptı. Ankara'ya yeni geldiler. Bir bakan arkadaşımızın kızı da şu an doğuda zorunlu hizmetini yapıyor.

Bedelli askerliği TSK istemiyor:

Bedelli askerlik meselesi tamamen Genelkurmay'ın personel ihtiyaçlarıyla ilgili bir durum. Genelkurmay, 'bu kadar asker bana lazım, bedelli çıkarsa bu sayıyı tutturtamayız' diyorsa yapılacak bir şey yok. Yoksa parti teşkilatlarımız istiyor. Bana göre genel süreyi kısaltmak lazım.

(Star Gazetesi)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com