Kendimi yakacağım,nedeni: 'Başbakandır!'

Kendimi yakacağım,nedeni: 'Başbakandır!'
Van Erciş'te uzun süredir elektrik ve suların kesildiği konteynır kentte kalan depremzedeler polis zoruyla çıkarılmak isteniyor.

Konteynır kentte kalan yurttaşlardan Ercan Gün'den yaşananlara ilişkin soL'a konuştu.

Polis ekiplerinin 2 gün önce silahlarla konteynır kente geldiğini ve konteynırları boşaltmaları için tehdit ettiğini belirten Gün, "Biz bu ülkenin vatandaşıyız. Başbakan Kürt ve Türk kardeş diyor. Biz Türkiye vatandaşıyız, bize niye kardeş gibi davranmıyorlar" dedi.

Suriyeli olmadıkları için mi sokağa atılmak istendiklerini soran Gün, "Bizim değerimiz yok mu, biz insan değil miyiz? 'Nereye giderseniz gidin' diyorlar bizlere. Çok açık söylüyorum, ben iki çocuk babasıyım, işsizim. Beni burdan zorla atmaya kalktıklarında iki çocuğumu da yanıma alıp konteynırda kendimi yakacağım. Bunun nedeni Başbakandır. Bunu şimdiden söylüyorum Bu kışta bizi sokağa atmak istemelerinin nedeni nedir? Gidecek yerimiz yok. Burada 40 aile yaşıyor, hepsinin durumu aynı" diye konuştu.


Bu kış gününde konteynırda elektriksiz, susuz olmalarına rağmen üşümeyi unuttuklarını belirten Gün, tek dertlerinin sokağa atılmamak olduğunu ifade etti.

Polis konteynır kentin girişinde gelirken, depremzedelerin gergin bekleyişi sürüyor.

Van'da depremzedelere yönelik AKP saldırısı sürüyor. Daha önce elektrik ve suyun kesildiği Alkanat konteyner kenti bugün gelen polis ekipleri tarafından boşaltılmak isteniyor.

Geçtiğimiz gün basına yansıyan haberlerde depremzedelere 1 hafta süre verildiği belirtilmişti. SOL (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com