Kendini engelli vatandaşlara adadı

Kendini engelli vatandaşlara adadı
Kütahya Sakatlar Derneği Başkanı Hatice Yakar, engelli vatandaşlara kendini adadı. 7/24 aralıksız çalışan Hatice Yakar’a engelli vatandaşlar ve yakınları ‘Başkan Anne’, ‘Başkan Abla’ diye hitap ediyorlar

Kütahya Sakatlar Derneği Başkanı Hatice Yakar, engelli vatandaşlara kendini adadı. 7/24  aralıksız çalışan Hatice Yakar’a  engelli vatandaşlar ve yakınları  ‘Başkan Anne’, ‘Başkan Abla’ diye hitap ediyorlar. 270  sakat üyesi bulunan ve  sakatların aileleri ile  birlikte yaklaşık 600 kişiye hizmet götürmeye çaba gösterdiklerini belirten Hatice Yakar: “ İçimize dönük yaşamak yerine toplumla iç içe yaşamayı ve üretken olmayı amaç edindik”  şeklinde konuştu.
MESLEK KURSLARI AÇILDI
Sakatlar Derneği Başkanı Hatice Yakar gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Meslek kursları ile mensuplarımızı topluma faydalı bireyler haline getiriyoruz. Özellikle Bilgisayarlı muhasebe kursları, çinicilik kursları yanı sıra terlik üretim atelyesi açtık. Terlik atelyesinde 15 engelli üyemiz çalışıyor. Turistik otellere  tek kullanımlık terlik  veriyoruz. Pazarlama sıkıntımız yok” dedi.
1010 TEKERLEKLİ 120 AKÜLÜ  SANDALYE TEMİN ETTİK
Kütahya Sakatlar derneği Başkanı Hatice Yakar sözlerinin devamında: “Son 5 yıl içinde 1010 engelliye manuel, 120 engelliye ise akülü sandalye temin ettik. Evinde adeta mahkum gibi kalan, dışarıya çıkma imkanı bulamayan engelli vatandaşlarımıza bu  imkanları sağlarken vilayet, belediye, Güral Ailesi ve Kütahya Sosyal Yardım ve Kültür Vakfının unutulmaz desteklerini gördük” dedi.
EVLENME VE DÜĞÜN HİZMETLERİ
Hatice Yakar Sakatlar Derneği Yönetim Kurulu  olarak üyemiz olsun olmasın tüm engelli ve özürlülerle ilgilendiklerini vurgulayarak şunları söyledi: “Beni kendilerine çok yakın buluyorlar. Telefonum 24 saat açık. Başkan anne diyenler de var, başkan abla diye hitap edenler de. Çocuklarının sünnet düğünlerinden evlenmelerine kadar hayatlarının her aşamasında yanlarındayız. Evlenenlere
Ev eşyası ve düğün yardımları yapıyoruz. Mutlu günlerinde sevinçlerini paylaştığımız gibi, kederli günlerinde ise üzüntülerine ortak oluyoruz.  Kurduğumuz engelliler Spor Kulübü ile hem üyelerimiz spor yapıyor hem de sesimizi duyurduk. Müftülükle Kur’an Okuma Kursları tertipledik ve mensuplarımızın manevi yönden donanımlı olmalarına imkan sağladık” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com