Kendini ODTÜ rektörü sandı

Kendini ODTÜ rektörü sandı
İstanbul Üniversitesi (İÜ) Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet'ten ODTÜ açıklaması

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet, ODTÜ’de yapılan protestoyu eleştirerek, “Çok küçük bir azınlığın, ODTÜ gibi ülkemizin en önemli bilim ve eğitim kurumlarından birinin imajını olumsuz şekilde etkilemesine izin verilmemelidir” dedi.

Söylet, yaptığı yazılı açıklamada, Göktürk-2 uydusunun uzaya fırlatılmasının büyük bir başarı olduğunu dile getirdi. Bu başarının, üniversitelerin gerçekleştirdiği araştırmalar ve yaptıkları bilimsel çalışmalarla gündeme gelmesi gerektiğini savunan bilim insanları ve Türkiye için büyük bir öneme sahip olduğunu vurgulayan Söylet, şunları ifade etti:

“Bu başarılı bilimsel çalışma gerçekleşirken ne yazık ki, diğer taraftan da bir üniversitede olmasını asla kabul edemeyeceğimiz görüntülere hep birlikte şahit olduk. Bu önemli olayın bilimsel yönünden daha çok bir grup öğrencinin taş, sopa, lastik yakma ve molotof kokteylleri ile gündeme gelmesi hepimizi derinden yaraladı. Bu tutum geleneksel misafirperverliğimizle de hiçbir biçimde bağdaşmamaktadır. Bilim yuvası olan üniversiteler, değişimi en yakından takip eden kurumlar olmalılar. Bu yüzden çok küçük bir azınlığın, ODTÜ gibi ülkemizin en önemli bilim ve eğitim kurumlarından birinin imajını olumsuz şekilde etkilemesine izin verilmemelidir.”(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com