Kene 1 can daha aldı

Kene 1 can daha aldı
Çorum'un Uğurludağ ilçesinde Kırık Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığına yakalanan bir kişi, hayatını kaybetti.

Edinilen bilgilere göre, Çorum'un Uğurludağ ilçesine bağlı Küçükerikli köyünde çiftçilikle uğraşan Yücel Akbulut (48), önceki hafta kendi köyünde KKKA virüsü taşıyan keneler tarafından ısırıldı. İddialara göre, olayın üzerinden birkaç gün geçince baş ağrısı, yüksek ateş ve bulantı şikayetleri başlayan Yücel Akbulut'u yakınları, Uğurludağ Devlet Hastanesi'ne götürdü. Burada ayakta tedavisi yapılan Akbulut, daha sonra tekrar evine gönderildi.

Birkaç gün sonra tekrar rahatsızlanan Akbulut'u yakınları ikinci kez hastaneye götürdü. Uğurludağ Devlet Hastanesi'nde muayenesi yapılan Akbulut, önce Çorum Devlet Hastanesi'ne ardından Ankara'ya sevk edildi.

7 Mayıs'tan itibaren Ankara Numune Hastanesi'nde tedavi gören Akbulut, bu sabah saatlerinde hayatını kaybetti. Yücel Akbulut'un cenazesi, yakınları tarafından hayatını kaybettiği hastaneden alınarak Küçükerikli köyüne getirildi.

Cenaze araçtan indirilmeden önce tabutu taşıyacak olan vatandaşlara eldiven ve maske dağıtıldı. Köyde kılınan cenaze namazının ardından cenaze aracından alınan Akbulut'un cenazesi köy mezarlığına defnedildi. Defin sırasında Akbulut'un yakınları da mezarı başında sinir krizi geçirdi.

Ergülü Akbulut, babasının mezarı başında "Baba gözlerimizin içine baka baka eridin gittin baba. Doktor 'derdinin ilacı yok' dedi. Baba, hakkını helal et baba" diyerek gözyaşı döktü.

Cenazeye katılan bazı köylü vatandaşların pantolon paçalarını çoraplarının içine sokarken, köy imanı maske taktı.

Akbulut'un yakınlarından Haydar Akbal, "Cumartesi günü Uğurludağ doktora götürdüm. Çok ateşi vardı. Hiç bakmadan evine götürün dediler. Kan almadılar, röntgende çekmediler. Sadece ağrı kesici iğne yaptılar. Birde ilaç ile gargara verdiler. Daha sonra halasının oğlu Paşa Uğurludağ'a götürdü. Önce Çorum'a ordanda bekletmeden Ankara'ya sevk etmişler. Geçtiğimiz hafta Pazartesi günü Ankara'ya gitmişti bugün cenazesi geldi. Uğurludağ Devlet Hastanesi'nde doktorlar yeteri kadar ilgilenmediler" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com