Kene bir günde 5 can aldı

Kene bir günde 5 can aldı
Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı Türkiye’de yine can almaya başladı.

Havaların ısınmasının ardından Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı Türkiye’de yine can almaya başladı. Bir günde Kastamonu’da 3, Çorum ve Tokat’ta da birer kişi olmak üzere 5 kişi hastalık nedeniyle hayatını kaybetti

Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, dün düzenlediği basın toplantısında, kene kaynaklı KKKA hastalığının ilde yeniden görülmeye başladığını kaydetti. Bektaş, şöyle konuştu: ”Maalesef 3 kaybımız var. Epey de hastanede tedavi altına olan vatandaşımız var. Bu hastalığın kaynağı belli, doğadaki keneyle temastan kaynaklanıyor. Mevsim ilkbahar, vatandaşımız arazide. Dolayısıyla vatandaşımızın çok ciddi şekilde uyarılması gerekiyor.”

Kastamonu’da hayatını kabedenlerin isimlerinin Saim Şen (53), Nigar Orman (48) ve Ayşe Ortaacar (41) olduğu belirtildi.

Tokat’ın Niksar ilçesine bağlı Yolkonak Beldesi’nde yaşayan Ercan Koldan’ı da, 18 gün önce çobanlık yaptığı Reşadiye İlçesi kırsalında göbeğinden kene ısırdı. Keneyi farkettikten sonra kendisi kopartıp atan Koldan,durumu kötüleşince geçen hafta Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Koldan, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak dün yaşamını yitirdi.

Çorum’da ise çiftçi Yücel Akbulut (49), kene ısırması sonucu KKKA hastalığı teşhisiyle Ankara’da tedavi gördüğü hastanede dün hayatını kaybetti.
(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com