Kent ağır silahlarla bombalanıyor

Kent ağır silahlarla bombalanıyor
Halep'in Selahaddin, Meskin Hanun ve kentin doğu kesimlerinin helikopterle bombalandığı bildirildi.
Halep'in Selahaddin, Meskin Hanun ve kentin doğu kesimlerinin helikopterle bombalandığını söyleyen bölgedeki yerel aktivistlerden Mecid Abdunnur, bu bölgelerde sokak çatışmalarının çıktığına değindi.
 
İdlib'in Tasaf ilçesinin yine havadan bombalandığını, bazı evlerin yıkıldığını ve çok sayıda evde maddi hasar meydana geldiğini ifade eden Abdunnur, İdlib ve çevresinde yönetime bağlı birliklerin Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) karşısında fazla etkili olmadığından dolayı rejimin hava savunma sistemini devreye soktuğunu söyledi.
 
Humus'un Rastan ve Telbise ilçelerinin bu sabahtan beri havadan bombalandığını sözlerine ekleyen Abdunnur, Humus kent merkezinde birçok semtte ordunun ağır silahlarla rastgele yerleşim yerlerine ateş açtığını, onlarca evde hasar meydana geldiğini ve halkın korkudan dışarı çıkamadığını anlattı.
 
Şam'ın Midan ve Mazamiye semtlerine yapılan baskınlarda insanların rastgele tutuklandığını kaydeden Abdunnur, ordunun Şam'ın Kadem, Haresta, Sağur semtlerini Kasyun dağından top ateşine tuttuğunu, bu bölgelerden dumanların yükseldiğini vurguladı.
 
Bu arada Suriye'de yönetime bağlı ordu birliklerinin, muhaliflerin yoğun olduğu kentlere helikopter destekli düzenlediği operasyonlarda 48 kişinin öldüğü bildirildi. (EAK)
Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com