“Kent içi ulaşımdaki problemleri yapacağımız projelerle çözeceğiz”

“Kent içi ulaşımdaki problemleri yapacağımız projelerle çözeceğiz”
Uşak Belediyesi tarafından şehrin güney bölgesini İzmir Karayoluna bağlayan kavşak, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Uşak Belediyesi tarafından şehrin güney bölgesini İzmir Karayoluna bağlayan kavşak, düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Törene; Uşak Valisi Özdemir Çakacak, Belediye Başkanı Ali Erdoğan, İl Garnizon Komutanı Albay İsmail Özcan, Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş, Karayolları 25. Şube Müdürü Mustafa Karadağ, OEDAŞ İl Müdürü Devrim Helvacıoğlu, İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclis üyeleri ve daire müdürleri katıldı. Kent trafiğini rahatlatması beklenen ve mini çevre yolu olarak adlandırılan 40 metrelik yolun İzmir Karayoluna bağlayan kavşağın açılışını Vali Özdemir Çakacak ve Belediye Başkanı Ali Erdoğan ile diğer protokol üyeleri gerçekleştirdi. Törende konuşan Belediye Başkanı Ali Erdoğan, Uşak'ın hızlı bir şekilde geliştiğini belirterek, güneyde bitirilen 40 metrelik yolların ardından şehrin kuzey bölgesinde de çalışmalara başlayacaklarını söyledi. 2012 yılından itibaren kentin kuzey bölgesinde yapacakları ana arterler sayesinde şehir trafiğinin rahatlayacağını da kaydeden Erdoğan, çevre yolu projesinin de bir an önce hayata geçirilmesini istediklerini belirtti.
Çevre yolu projesinin yanı sıra Ankara-İzmir hızlı tren ve otoyol projelerinin de Uşak'tan geçeceğini hatırlatan Ali Erdoğan, “Bu projeler hayata geçtiğinde Uşak daha cazip hale gelecek. Biz belediye olarak kent içindeki yol projelerimizi hızlı bir şekilde bitirmeyi planlıyoruz. Bugün açılışını yaptığımız kavşak, bir anlamda mini çevre yolu niteliğini taşıyor. Kenti ikiye ayıran İzmir-Ankara karayolunda yoğunluk yaşanıyor. Olası büyük bir kaza yada afet durumunda trafik akışı ciddi şekilde aksayabilir. Bu durumda bugün açılışını yaptığımız 40 metrelik yol ve kavşak alternatif bir ulaşım sağlayacak. Ayrıca Ulubey ve Eşme istikametine gitmek isteyen sürücülerimiz şehir merkezine girmeden bu yoldan daha kolay bir şekilde o bölgeye geçiş yapabilecek. Belediye olarak kentin kuzey bölgesinde de benzer bir projeyi 2012 yılında hayata geçirmeyi planlıyoruz” dedi.
Uşak Valisi Özdemir Çakacak ise kentteki ulaşım sorununa çözüm olacak bu tür yatırımların önemine değinerek “ Bu ay sonunda çevre yolu projesi için ihale yapılacak. İzmir-Ankara karayolumuz birkaç yıl önce bölünmüş yol haline geldi. Uşak-Denizli karayolundaki bölünmüş yol çalışmaları devam ediyor. Uşak-Eşme yolundaki genişletme çalışmaları da kısa sürede tamamlanacak. Bu projeler tamamlandığında ilimizin ulaşım alanında problemleri çözüme kavuşmuş olacak” dedi.
Konuşmaların ardından kavşak hizmete açıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com