Kent Konseyi “Bağımlı olma özgür ol” Projesi geliştirdi

Kent Konseyi “Bağımlı olma özgür ol” Projesi geliştirdi
Uşak Kent Konseyi, üniversite öğrencilerinin de desteği ile gençleri sigara, alkol ve uyuşturucu gibi zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak amacıyla “Bağımlı Olma Özgür Ol” adlı proje başlattı.

Uşak Kent Konseyi, üniversite öğrencilerinin de desteği ile gençleri sigara, alkol ve uyuşturucu gibi zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak amacıyla “Bağımlı Olma Özgür Ol” adlı proje başlattı. Proje kapsamında bastırılan bin adet broşürde sigara, alkol ve uyuşturucu gibi maddelerin zararları anlatılıyor.
Gençleri zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak amacıyla bastırdıkları broşürlerin yanı sıra proje kapsamında önümüzdeki aylarda çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini belirten Kent Konseyi Başkanı Zafer Aydın, sivil toplum kuruluşlarından ve kamu kurumlarından projeye destek istedi. Dr. Zafer Aydın Kent Konseyi toplantı salonunda düzenlediği basın toplantısıyla proje hakkında bilgi verdi. İlk olarak bin adet ‘Bağımlı Olma Özgür Ol’ adı altında broşür bastırdıklarını ancak yaz aylarında yoğun bir çalışma programı organize edeceklerini söyleyen Dr. Aydın, “Sigara, uyuşturucu ve alkol kullanımının lise çağlarına kadar indiği günümüzde toplumsal sorumluluğumuzun bilincine varmak, zararlı alışkanlıklarla mücadele etmek istiyoruz. Amacımız gençlerimizi uyuşturucu, alkol ve sigara gibi alışkanlıklardan uzak tutmak. Bu kapsamda önümüzdeki aylarda konferans ve eğitim faaliyetleri gerçekleştireceğiz. Bu konuda sivil toplum kuruluşlarımızın ve kamu kuruluşlarının bize destek vermesini istiyoruz. Özellikle yaz tatilinde çocuklarımızın bu tip zararlı alışkanlıklar edinmesini engellemek onları spor aktivitelerine yöneltip okuma alışkanlığı kazanmak istiyoruz” dedi.
Toplantıda Kent Konseyi Gençlik Meclisi seçimleri hakkında da bilgi veren Dr. Zafer Aydın, gençlerin duyarsızlığından yakındı. Gençlik Meclisi’nin yeterli ilgiyi görmediğini bu nedenle de seçimler öncesi bilgilendirme toplantısı yapmayı kararlaştırdıklarını ifade eden Aydın, “ Gençlerimiz maalesef beklediğimiz ilgiyi göstermedi. Oysa biz Gençlik Meclisi’ni önemsiyoruz. Gençlerimizin kentin sorunlarının çözümüne katkı sağlamasını istiyoruz. İlgiyi arttırmak için 1 Mayıs günü geniş kapsamlı bir bilgilendirme toplantısı yapacağız” dedi.(ERK)

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com