Kent Konseyi Başkanı Hürata oldu

Kent Konseyi Başkanı Hürata oldu
Kütahya Kent Konseyi'nin 2009 Genel Kurul Toplantısı, Kültür Sarayı Tiyatro Salonu'nda yapıldı.

 Kütahya Kent Konseyi'nin 2009 Genel Kurul Toplantısı, Kültür Sarayı Tiyatro Salonu'nda yapıldı.
Kent Konseyi Toplantısı'na Kütahya Vali Vekili Ömer Eru, Belediye Başkan Vekili Nejat Özturan, Dumlupınar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Sarıkoyuncu, Kent Konseyi Başkanı H.Oğuz Seçen, sivil toplum örgütleri temsilcileri, dernek temsilcileri ve daire müdürleri katıldı.
Belediye Başkan Vekili Nejat Özturan, Genel Kurulu'nda, kent konseylerinin ortak aklı bulmak için amacıyla kurulduğunu belirterek, 'Kent Konseyinin ana amacı; 5393 Sayılı Yasanın 76. maddesinde yer aldığı üzere, hemşehrilik bilincinin geliştirilmesi ve kentin kaderine sahip çıkılmasıdır. Bu anlamda kentin kaderine sahip çıkma adına burada bulunma duyarlılığınız için çok teşekkür ediyorum. Göreve geldiğimizden beri üzerinde önemle durduğumuz ortak kent aklını oluşturma çalışmasında, yasaların bize verdiği yetkiyle kurulan Kent Konseyi'nin bu konuda çok önemli bir görev üstlenmektedir. Kent Konseyi, kent yaşamında kent vizyonunu ve hemşehrilik bilincini geliştirmek, kentin hak ve hukukunu korumak, sürdürülebilir kalkınma ve çevreye duyarlılığı sağlamak, sosyal yardımlaşmayı ve dayanışmayı sağlamak, saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım, yönetişim ve yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirmek için çalışır ve bunların usul ve esaslarını düzenler.” Hemşehrilik bilincinin gelişmesi, kentine sahip çıkma ve katılımcılık adına Kent Konseyi çok önemli bir fırsattır. Kentimize ait sorunları tartışarak ortak aklı bulacağımız Kent Konseyi kararları, bugün ve gelecekte Belediyemizin rehberi olacaktır” dedi.
Konuşmaların ardından, Kent Konseyi Başkanı, Genel Sekreter, Yürütme Kurulu ve Çalışma Grupları'nın seçimleri yapıldı.
Kent Konseyi Başkanlığı'na Hasan Basri Hürata, Kent Konseyi Genel Sekreterliği'ne Hasan Demir, Tarih, Kültür ve Sanat Komisyonu Başkanlığı'na Mücahit Dinç, Ulaşım ve Altyapı Komisyonu Başkanlığı'na Kemal Somun, Çevre ve Şehir Yönetimi Komisyonu Başkanlığı'na Burak Oruç, Ticaret, Sanayi, Esnaf ve Sanatkarlar Komisyonu Başkanlığı'na Mithat Delen, Yatırımlar ve Organize Sanayi Bölgeleri Komisyonu Başkanlığı'na Vedat Sun, Sağlık ve Spor Komisyonu Başkanlığı'na Murat Cengiz, Kalkınma Planları Değerlendirme Komisyonu Başkanlığı'na Mustafa Erol, Eğitim Komisyonu Başkanlığı'na Ekrem Çelik, Bağımlı Maddelerle Mücadele Komisyonu Başkanlığı'na İbrahim Durmaz, Sosyal Sorunlar Komisyonu Başkanlığına Salih Zeki Arı, Mücavir Alan İçindeki Köylerin Bilgilendirilmesi Komisyonu Başkanlığı'na Kenan Piynar, Engelliler Komisyonu Başkanlığı'na Mehmet Ali Sivri, Çalışma Hayatı ve İstihdam Komisyonu Başkanlığı'na Alaaddin Özçallı ve AB Fonlarını İnceleme Komisyonu Başkanlığı'na Mehmet Yyaylıoğlu seçildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com