Kent Konseyi Başkanı ilgisizlikten yakınıyor

Kent Konseyi Başkanı ilgisizlikten yakınıyor
Uşak Kent Konseyi Başkanı Cafer Çankaya, üyelerin ve vatandaşların konseye gereken ilginin verilmediğini ifade etti. Şehrin sorunları ile ilgili danışma meclisi görevinde bulunan konseye katılımın az olmasının düşündürücü olduğunu söyleyen Çankaya, ̶

Uşak Kent Konseyi Başkanı Cafer Çankaya, üyelerin ve vatandaşların konseye gereken ilginin verilmediğini ifade etti. Şehrin sorunları ile ilgili danışma meclisi görevinde bulunan konseye katılımın az olmasının düşündürücü olduğunu söyleyen Çankaya, “175 üyemiz var ama danışma meclisi toplantılarına en fazla 25 kişi katılıyor” dedi.
Sivil toplum örgütlerinin ve kamu kuruluşlarının kent konseyine gereken önemi vermediğini, konseyin amacının kentin sorunlarını ortak akılla çözüm yolu aramak olduğunu belirten Cafer Çankaya, “Hemşerilerimizin konsey çalışmalarına duyarlı olmasını istiyoruz” dedi.
Uşak ile ilgili sorunların çözümü ve sorunların ortaya konulması için üyelerden ve sivil toplum kuruluşlarından destek beklediklerini anlatan Cafer Çankaya, “Kentin birçok sorunu konusunda fikir ayrılıkları ve ortak akıl olmadığı için hep kaybediyoruz.
Ortak aklın olduğu yerlerde ise her zaman başarı sağlıyoruz. Bunun en güzel örnekleri üniversitemizi kazanmak ve havaalanımızın açılmasını sağlamak.
Bunun gibi sorunlar şehrin dinamiklerinin bir araya gelmesi ile aşılmıştır. Şimdi ise maalesef bu konuda herhangi bir girişim ve ortak akıl harekatı söz konusu değil.
175 üyeli Kent Konseyi'nin danışma meclisi toplantılarına katılımın 25 kişi olması son derece üzücü ve düşündürücü bir konudur. Halbuki ilimizde çözüm bekleyen birçok konu var. Konuların birçoğunda ise Ankara'ya sesimizi duyurmamız gerekiyor. Buna rağmen konseye katılmamak yanlış diye düşünüyorum. Biz şehrin sorunlarını çözmede bir danışma kurulu özelliği taşıyoruz. Konseye üye olanlar bunu bilmeliler ve çalışmalarda buna göre destek olmalılardır' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com