Kent konseyi kadın meclisi obeziteyle mücadele edecek

Kent konseyi kadın meclisi obeziteyle mücadele edecek
Uşak Kent Konseyi Kadın Meclisi, obeziteyle mücadele çalışmaları kapsamında mahallelerde eğitim çalışması yapacak.

Uşak Kent Konseyi Kadın Meclisi, obeziteyle mücadele çalışmaları kapsamında mahallelerde eğitim çalışması yapacak.
Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nesrin Okan, özellikle kilolu bayanlara yönelik eğitim çalışması yapacaklarını söyledi. Uşak Kent Konseyi'ne bağlı Kadın Meclisi, çağın hastalığı olan obeziteye savaş açtı. Kentteki 19 mahalle muhtarıyla koordinasyonu sağlayacak olan kadınlar, İl Sağlık Müdürlüğü, Uşak Belediyesi ve sivil toplum kurumlarıyla çalışacak. Kadınların oluşturduğu ve içlerinde beslenme uzmanın da bulunduğu ekipler, mahalle mahalle gezecek. Broşür ve afişler sokaklarda dağıtılacak ve özellikle ev hanımlarına obezitenin nedenleri ve zararları anlatılacak. Erkeklerde yüzde 21 ve kadınlarda da yaklaşık yüzde 50 oranındaki obezitenin alt seviyelere çekilmesini sağlamak için yola çıkan Kent Konseyi Kadın Meclisi, kentin söz konusu çalışmayı sahiplenmesini istiyor. Beslenmenin yaşamın devamı için olmazsa olmazlar arasında yer aldığını ifade eden Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nesrin Okan, ücretsiz olarak boy ve kilo skalası dağıtacaklarını kaydetti. Okan, “Daha sağlıklı ve atletik bir nesil için yola çıktık” dedi.
Uşak Belediyesi'nin kenttin belli noktalarına yaptığı parklarda jimnastik sahalarını yaygınlaştırmasını isteyen Okan, şöyle konuştu: “Şişmanlığın yüzde 95'i hareketsizlikten kaynaklanıyor. Kadınlara daha fazla hareket edebilecekleri alanlar oluşturursak sorunun önüne geçmede önemli mesafe kat ederiz. Bu konuda Uşak Belediyesi'nden bazı taleplerde bulunacağız. Muhtarlar ve sivil toplum kurumlarının desteği ile daha fazla jimnastik alanı yapılacağını düşünüyorum. Yapacağımız işte muhtarlar yol gösterici olacak. Sağlık Müdürlüğü'nün görevlendiği uzmanlar ise nasıl sağlıklı zayıflanacağını ve hangi besinlerin tüketilmesi gerektiği konusunda halkı bilinçlendirecek”
Obezite ile mücadele için hazırlanan projeyi destekleyeceklerini belirten Kent Konseyi Başkanı Cafer Çankaya, ise “Bünyemizdeki bütün sivil toplum kurumlarına ulaşacağız. Çağın hastalığına karşı tek yürek olmamız gerekiyor. Üzerimize düşeni yapıp projeyi destekleyeceğiz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com