Kent Konseyi Yürütme Kurulu Pancar Kooperatifi ile Baroyu ziyaret etti

Kent Konseyi Yürütme Kurulu Pancar Kooperatifi ile Baroyu ziyaret etti
Uşak Kent Konseyi Başkanı Dr Zafer Aydın Yürütme Kurulu üyeleriyle birlikte Pancar Ekicileri Kooperatifi ve Baro Başkanı Rıza Albay’ı ziyaret etti.

Uşak Kent Konseyi Başkanı Dr Zafer Aydın Yürütme Kurulu üyeleriyle birlikte Pancar Ekicileri Kooperatifi ve Baro Başkanı Rıza Albay’ı ziyaret etti.
Kent için yapmayı planladıkları projeler hakkında fikir alış verişinde bulunmak ve sivil toplum örgütleri arasındaki işbirliğini geliştirmek istediklerini belirten Dr. Zafer Aydın, “Uşak’ın daha çağdaş, yaşanabilir modern bir kent olması için çalışıyoruz” dedi. İlk olarak Uşak Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Zafer Arpacı’yı ziyaret eden Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri kooperatifin işleyişi hakkında bilgi aldı. 25 bin üyeye sahip olduklarını belirten Kooperatif Başkanı Zafer Arpacı ise sivil toplum örgütleri arasında işbirliği sağlanmasına kendilerinin de katkı vereceğini ifade etti.
Sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumlarıyla işbirliğini önemsediklerini ve bu nedenle ziyaret programı tertip ettiklerini belirten Dr. Zafer Aydın ise,“Kent konseyi gönüllülük esasına göre çalışıyor. Biz kentin aktörleriyle bir araya gelip sivil toplum kuruluşlarımızla işbirliğini geliştirmeyi planlıyoruz. Uşak için söyleyeceği sözü olan herkesle bir araya geliyoruz. Amacımız kentin daha yaşanılır, çağdaş bir görünüme kavuşmasıdır. Hep birlikte hareket eder, sorunlarımıza birlikte çözüm ararsak başarılı oluruz. İlimizde bir birliktelik oluşmasını arzu ediyoruz. Kent konseyi olarak biz üst olmaya hazırız. Vatandaşların kurumlarla olan sorunlarını, istek ve taleplerini proje haline getirip çözüme katkıda bulunmak istiyoruz. Çevre kirliliğinden trafiğe kadar her alanda çalışma grupları oluşturuyoruz. Gençlik meclisi, kadın meclisi, engelli meclisi gibi gruplarımız kendi alanları ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmalara sivil toplum kuruluşlarımızda katkı sunarsa daha iyi neticeler alacağımıza inanıyoruz” dedi.
Kent Konseyi Yürütme Kurulu ardından Uşak Baro Başkanı Avukat Rıza Albay’ı da ziyaret etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com