Kent Kültür Ve Demokrasi Formu Yarın Düzenleniyor

Kent Kültür Ve Demokrasi Formu Yarın Düzenleniyor
Mimarlar Odası tarafından düzenlenen “Kent Kültür ve Demokrasi Formu” 22 Aralık 2012 Cumartesi günü Adana’da yapılacak

Mimarlar Odası tarafından düzenlenen “Kent Kültür ve Demokrasi Formu” 22 Aralık 2012 Cumartesi günü Adana’da yapılacak.
Adana Büyükşehir Belediye Tiyatro Salonunda yapılacak “Kent Kültür ve Demokrasi Formu” açılışında Vali Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, ÇÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Mimarlar Odası Başkanı Eyüp Uncu ile Mimarlar Odası Şube Başkanı Bekir Kamışlı birer konuşma yapacak.
Forumda, TMMOB Yüksek Onur Kurulu Üyesi Erkan Karakaya’nın yöneteceği “Doğu Akdeniz’de Mimarlık ve Kentleşme” ile Aziz Konukman’ın yöneteceği “Dönüşüm Sürecinde Mimarlık ve Kentleşme” konulu 2 ayrı oturumda yapılacak. Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ruşen Keleş yönetiminde bir de forum gerçekleştirilecek.
Mimarlar Odası Adana Şube Başkanı Bekir Kamışlı, “Kent Kültür ve Demokrasi Formu”nu önemsediklerini, Adanalıların katılımını beklediklerini söyledi. Kamışlı, “Forumdaki hedefimiz, mimarlık ortamı, kültür ve sanat çevreleri ile toplumun yeniden buluşma sürecine ilişkin dönemsel “kent, kültür, çevre, demokrasi ve mimarlık politika belgesini oluşturmaktır.
Bu süreci ülkemize özgü “politika” oluşturulması çabamızın yeni bir aşaması olarak değerlendiriyor, bu yolla ülkemiz entelektüel yaşamına olanaklarımız ölçüsünde bir katkı oluşturmayı amaçlıyoruz” dedi.
Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda “Kent Kültür ve Demokrasi Formu” nda Nazım Oyuncuları “Barış Şiirleri-Barış Şarkıları”dan oluşan bir dinleti sunacak.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com