"KENTİMİ VE KENDİMİ TANIYORUM PROJESİ" İLE BİN ÖĞRENCİYİ GEZDİRDİLER

"KENTİMİ VE KENDİMİ TANIYORUM PROJESİ" İLE BİN ÖĞRENCİYİ GEZDİRDİLER
"KENTİMİ VE KENDİMİ TANIYORUM PROJESİ" İLE BİN ÖĞRENCİYİ GEZDİRDİLER

ŞANLIURFA - Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde faaliyet gösteren Birlik Köprüsü Derneği, "Kentimi ve Kendimi Tanıyorum Projesi" kapsamında bin köy ilköğretim okulu öğrencisini gezdirdi. Dernek yöneticileri, Akçakale Belediye Başkanı Abdulhalim Ayhan’a da projeye katkılarından dolayı plaket verdi.
Birlik Köprüsü Derneği, "Kentimi ve kendimi tanıyorum projesi" kapsamında bin köy ilköğretim okulu öğrencisine Balıklıgöl, Haleplibahçe mozaikleri, Urfa Müzesi ve Kurtuluş Müzesi gibi tarihi ve turistik yerleri gezdirdi.
Köy okullarında öğrenim gören öğrencilerin ulaşım ve koordinasyonunda büyük emeği geçen Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan’a da dernek tarafından makamında teşekkür plaketi verildi. Birlik Köprüsü Derneği Proje Koordinatörü Mehmet Dikeç, "Dernek olarak proje kapsamında öğrencilerimizi Şanlıurfa'ya başarıyla götürüp getirdik. Öğrencilerimizin köyden getirilmelerinde ve Şanlıurfa'da çocuklarımızın denetiminde büyük emekleri geçen başta değerli öğretmenlerimize, ilçe Milli Eğitim Müdürümüze ve şube müdürlerimize teşekkürü bir borç biliyorum. Bu konuda Akçakale Belediye Başkanı şahsında bu işte emeği geçen herkese teşekkür etmek için böyle bir plaket vermeyi uygun bulduk. Kendilerine böyle bir geziyle bizi cesaretlendirdiği için de ayrıca teşekkür ediyorum" dedi.
Başkan Ayhan da, bu çalışmanın bir sivil toplum kuruluşu tarafından yapılmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, "İlçemizde bulunan STK'ların devletin yükünü paylaşma adına yaptığı bu sosyal sorumluluk projesi, bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Belediye olarak Birlik Köprüsü Derneği'ndeki arkadaşlarımızın sadece önlerini açtık. Arkadaşlarımız, çocuklarımıza Şanlıurfa’nın tarihi ve kültürel değerlerini gezdirerek büyük bir iş başarmışlardır. Bu konuda kendilerini ve dernek yönetimini, yaptıkları bu fedakarlık isteyen işten dolayı, tebrik ediyorum" diye konuştu.
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com