Kentsel dönüşüm kıyağında son perde

Kentsel dönüşüm kıyağında son perde
İBB, vesikalı hayat kadınlarının sağlık kontrolüne gittiği hastaneyi ihaleyle kiraladı. Modacı Saraç, 30 yıllığına kiraladığı hastaneye ayda 2 bin 500 lira ödeyecek
Kentsel dönüşüm, yeniden yapılanma, trafik sorunu, devlet ve üniversite hastanelerine patladı. Sağlık Bakanlığı, nedense arazisi en kıymetli hastaneleri bu bahaneyle yıkma kararı aldı.
 
İstanbul Taksim, SSK Okmeydanı, Şişli Etfal, Samatya, Cerrahpaşa, Çapa, Kartal gibi hastanelerden sonra neredeyse Türkiye’deki tek Deri ve Zührevi Hastalıklar Hastanesi için de “moda merkezi” yapma kararı alındı. 
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Cankurtaran sahilinde, tren istasyonunun yakınında bulunan eski Zührevi Hastalıklar Hastanesi’nin binasını, “Moda Tasarım  Eğitim Merkezi ve Müze Olarak kullanılması amacıyla” 30 yıl süre ile kullanılması için ihaleyle kiraya verdi. 
 
Vesikalı hayat kadınlarının kendi aralarında “Cancan” diye tabir ettiği ve haftada iki kez “sağlık kontrolünden” geçtiği tek hastaneydi. Ancak hükümete yakınlığıyla tanınan modacı, binayı “Faruk Saraç Moda ve Sanat Vakfı” yapmak için kiraladı.
 
Vakıf, kira bedeli olarak İBB’ye yılda sadece 31 bin lira ödeyecek. Faruk Saraç Moda ve Sanat Vakfı, Bakanlar Kurulu Kararı ile 2010 yılında Bursa’da “Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu açmıştı. Açılışa Başbakan Tayyip Erdoğan da katılmıştı.
 
"BAŞBAKAN'IN DOSTU"
 
Hükümete yakınlığıyla tanınan ünlü modacı Faruk Saraç, daha önce Bursa’da da bir Meslek Yüksekokulu açmıştı. Açılışa “Dostum” dediği Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da katılmıştı. Saraç bu dostluğu kısa sürede ticarete taşıdı ve İstanbul’un en güzel arazilerinden birini kaptı. (NSK)
 
Yurt gazetesi
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com