'Kentsel gelişim'de 8 kişi daha serbest

'Kentsel gelişim'de 8 kişi daha serbest
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin 'kentsel gelişim' ihalelerinde yolsuzluk yapıldığı gerekçesiyle düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 23 kişiden 8'i daha serbest bırakıldı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yapılan bazı ihalelere fesat karıştırıldığı ve kamu zararına neden olunduğu şikayeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen belediye çalışanlarından 8'i ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, dün başlatılan soruşturmada gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen M.E, Y.K, R.B, E.K, F.B, A.Ü, A.D ve K.O, ifadelerinin ardından savcı tarafından salıverildi.

Başsavcılık tarafından, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yapılan ''Porsuk Çayı ve muhtelif kanallarda düzenlemeler, masal dünyası ve Eskişehir kentsel gelişim projesi yapım işi ihalelerinde, ihalelere fesat karıştırıldığı, kamu zararına neden olunduğu'' şikayeti üzerine başlatılan soruşturmada 23 kişi gözaltına alınmış, 7'si emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakılmıştı.

'İTİBARSIZLAŞTIRMA'

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen de yapılan operasyonu "seçim arifesinde itibarsızlaştırma" olarak nitelendirmişti.

CHP'nin yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın ve bazı partililer gelişme üzerine önceki gün Eskişehir'e gitmişti. (TOK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com