Kenya'da trafiğe aslan engeli

Kenya'da trafiğe aslan engeli
Kenya'nın başkenti Nairobi'de trafiği tıkayan aslanları görenler şaşkına döndü. Aslanlar 10 dakika oyalandıktan sonra trafiğin akmnasına izin verdi.
Nairobi'de Ulusal Park yakınlarında iki aslanın trafiği kesmesi yolcular tarafından korku ve şaşkınlık içinde izlendi. Sabah saatlerinde işine giden Kenyalılar yolda iki aslanı görünce ne yapacaklarını bilemedi. İki erkek aslan yolda kokusunu aldıkları buffalo dışkısının etrafında bir süre bekledi. Bu manzara ise Güney Afrikalı Gareth Jones tarafından çekildi. 
 
Jones "Çok komik poz verdiler. Eğleniyor gibiydiler. İnanılmaz bir gündü" dedi. Fotoğraflarda aslanlardan biri bufalo dışkısını koklayarak muhtemel avının izini sürmeye çalıştığı görülüyor. Sonra yanına diğer aslan geliyor. Jones "Aslanlar çok yavaş yürüyordu. Parka girmek isteyen tüm arabalar durmak zorunda kaldı. Herkes çok sabırlıydı" dedi. 
 
Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre Nairobi Ulusal Parkı 1946 yılında açıldı. Başkentin birkaç kilometre yakınlarında olan parkın için gökdelenlerden görülebiliyor. Parkta leopar, zürafa, Afrika antilobu, su aygırları ve leoparlar bulunuyor. Ancak uzmanlar kentin hava kirliliğinin parktaki hayvanları etkilediğini belirtiyor.(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com