“Kepenk kapatıyoruz!..”

“Kepenk kapatıyoruz!..”
Devlet Hatun Caddesi ve Kara Ahmet Sokakta bulunan esnaf, Kütahya Belediyesi tarafından trafik akışının ters yöne verilemesi nedeniyle iş yapamaz duruma geldiklerini ve geçen bu süre içerisinde çok sayıda esnafın kepenk kapattığını vurgularak, Devlet Ha

Devlet Hatun Caddesi ve Kara Ahmet Sokakta bulunan esnaf, Kütahya Belediyesi tarafından trafik akışının ters yöne verilemesi nedeniyle iş yapamaz duruma geldiklerini ve geçen bu süre içerisinde çok sayıda esnafın kepenk kapattığını vurgularak, Devlet Hatun Caddesi'nde eylem yaptı. Esnaf; “Biz Başkan İça'ya bu konu ile ilgili 3 ay önce dilekçe yazdık, dilekçemize cevap bile vermedi. Kütahya'da başka sorun yokmuş gibi başkan sürekli ulaşım ve yol güzergahları ile uğraşıyor, biz evimize ekmek götüremiyoruz. Başkan niye bizi duymuyor” şeklinde tepki gösterdiler.
-BASIN AÇIKLAMASI SIRASINDA TRAFİK KAZASI MEYDANA GELDİ-
Devlet Hatun Caddesi ve Kara Ahmet Sokakta bulunan esnaf, trafiğin ters yöne verilmesinin ardından Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça'ya durumu sözlü olarak anlattıklarını ancak İça'nın kendilerine “konuyu ben çözeceğim” dediğini ve geçen bu içerisinde verilen sözlerin yerine getirilmediğini savundular.
Verilen sözlerin yerine getirilmemsi üzerine yaklaşık 3 ay önce imza kampanyası başlattıklarını ve topladıkları imzaları dilekçelerle beraber Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça'ya gönderdiklerini ancak İça'nın kendilerine dilekçelerine cevap bile vermediğini belirten yaklaşık 20 kişilik esnaf gurubu Devlet Hatun Caddesi'nde basın açıklaması yaptı.
Esnaf, basın açıklaması yaptığı sırda dar olan yolda geri geri manevra yapan bir araca karşı yönden gelen başka bir araç arkadan çarptı. Hasarlı trafik kazasının meydana gelemisnin ardından olay yerine polis ekipleri gelerek kazaya müdahale ettiler. Maddi hasarlı trafik kazasından yaralan ya da ölen olmazken esnaf trafiğin ters yöne verilemsi nedeniyle bu tür kazaların hergün meydan gelidiğini savunuyor.

“UYGULAMA YANLIŞ, TRAFİK YOĞUNLUĞU DAHA DA ARTTI”
Asım Gündüz Caddesi girişi, Devlet Hatun Caddesi, Akabe Sokak ve Karaahmet Sokaktan itibaren Menderes Caddesi istikametine doğru giden trafik akışının 2010 Haziran ayından itibaren trafik yoğunluğun rahatlaması için trafiğin tersten verilmeye başladığını anımstan esnaf, yapılan uygulmadan sonra daha çok trafik kazalarının meydana geldiğini ve trafik sıkışıklığının daha çok arttığını savunarak, tepkilierini şöyle dile getirdiler:
“Yapılan uygulamalar trafik akışını rahatlatmak yerine, trafiği daha çok çıkmaza soktu ve trafiğin ters yönde verildiği yollar dar olduğu için ortalama hergün küçük çapta trafik kazaları meydan geliyor. Başkan İça'nın bir gün boyunca bu trafiği izlemesini istiyoruz. Yapılan uygulamanın hem esnaf açısından hemde sürücüler açısından çok yanlış bir uygulama olduğunu kendiside görecek. Yapılan bu yanlış uygulamadan Kütahya Beldiyesi'nin hemen dönmesi gerekiyor.”

“İÇA, DİLEKÇELERİMİZE CEVAP VERMEDİ”
2010 yılının Haziran ayı başlarında Devlet Hatun Caddesi ve Kara Ahmet Sokaktaki trafik akışının yeniden düzenlenerek ters yöne verilmesi nedeniyle Devlet Hatun Caddesi esnafı olarak olumsuz yönde etkilendiklerini ve durumu Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça'ya önce sözlü olarak anlattıkların;ı ancak İça tarafından kendilerine verilen sözlerin yerine getirlimediği esnaf tarafından vurgulandı.
Belediye Başkanı İça'nın verdiği sözleri yerine getirmemesi üzerine Devlet Hatun Caddesi ve Kara Ahmet Sokak esnafı olarka yaklaşık 3 ay önce imza kampanyası başlattıklarını ve topladıkları imzaları dilekçelerle beraber Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça'ya gönderdiklerini ancak İça'nın kendilerine cevap bile vermediğini belirten yaklaşık 20 kişilik esnaf gurubu Devlet Hatun Caddesi'nde basın açıklaması yaptı.
Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça'ya 3 ay önce dilekçe yadıklarını ancak 3 ay geçmesine rağmen dilekçelerine hala cevap verilmediğini ifade eden esnaf; “Biz Başkan İça'ya derdimizi ve sıkıntılarımızı anlatan dilekçlerimizi yazdık ve resmi olarka kendisine gönderdik ama üç ay geçmesine rağmen dilekçelerimize cevap vermedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com