Kepenk kapatma mitingleri halkı vurdu

Kepenk kapatma mitingleri halkı vurdu
PKK, açlık grevi mitingleri nedeniyle bölge halkını kepenk kapatmaya zorlayarak ekonomik zorluklar yaşanmasına neden oldu.

Esnafı kepenk kapatmaya zorlayan PKK, bölgedeki ekonomik gelişim ve eğitimi olumsuz etkilerken halk ve STK'lardan tepki aldı.
 
Post Medya’da yer alan habere göre, cezaevlerindeki açlık grevlerini bahane eden terör örgütü yandaşları, eylemlerini artırdı. İzinsiz gösteriler düzenleyen terör örgütü yandaşları, güvenlik güçlerine taş ve molotof bombalarıyla saldırdı.
 
Kamu binalarına, ortak kullanım alanlarına zarar verildi. Diyarbakır'da kontak kapatmayan 35 şehir içi minibüs atılan taşlardan hasar gördü. Mobese direkleri, marketler, okullar da terör yandaşlarının hedefindeydi. Bölge halkı ise kışkırtma eylemlerinden rahatsız. Bölgedeki ekonomik gelişimi, eğitimi durdurmayı amaçlayan eylemler büyük tepki görüyor.
 
Siirt Sanayi ve Ticaret Odası Başkan Vekili Özgür Çalapkulu, eylemlerle ilgili olarak şunları söyledi:
 
"Bölge huzur istemektedir, bölge insanı açtır, iş istemektedir,eğitime eğitilmeye ihtiyacı vardır. Bu bölge üzerinden siyaset yapan insanlara sesleniyoruz, bu bölge üzerinden siyaset yapmayı bıraksınlar, gitsinler haklarını mecliste arasınlar."
 
BATSO Başkanı Osman Nasıroğlu ise; "Eylemin şeklinin demokrasi ve barışla bağdaşmıyor olması, eylemin amacını gölgelemektedir. Ayrıca öğrencilere 'okula gitmeyin' çağrısının yapılması da bizi bir hayli üzmüştür" diye konuştu.
 
TÜMSİAD Batman Şube Başkanı Nezir Yeşilyurt; "Yeni teşvik sistemiyle 6. Bölgede yatırımcıya en cazip gelen ilimizde esnafa kepenk kapattırılması olayı, yatırımlarımızı geciktirmektedir" dedi.
 
Van Aktif Sanayici İşadamları Derneği’nden Ali Çiçeksay ise; "Bu konuda ben açıkçası çok üzgünüm çünkü bu eğitim yuvaları emek emek yapılan yerlerdir. Burada bazen vatandaşımızın da kendi katkılarıyla meydana getirmiş yerlerdir. Buraların bu şekilde hedef seçilmesini manidar buluyorum’’ diye konuştu. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com