Kepez'de toplu temel atma töreni

Kepezde toplu temel atma töreni
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:

ANTALYA (AA) - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Ey dün cumhuriyetçi geçinenler, Atatürkçü, laikçi geçinenler, Pensilvanya'ya hakaret edenler. Ne oldu da bugün yan yana geldiniz, ne oldu da diz dize ülkenin geleceği ile ilgili tuzaklar kurmaya başladınız" dedi.

Bakan Müezzinoğlu ile AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Kepez Devlet Hastanesi ile Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin temel atma törenine katıldı. 

Törende konuşan Müezzinoğlu, AK Parti Hükümeti olarak 11 yıldır gece gündüz demeden millete hizmet ettiklerini, laf değil, iş ürettiklerini söyledi.

Antalya'nın güneş ve kum turizminde söz sahibi olduğu gibi sağlık turizminde de bölgenin merkezi olabileceğini vurgulayan Müezzinoğlu, buna katkı sağlayacak Kepez Devlet Hastanesinin 29 Ekim 2015 tarihinde açılması için söz aldıklarını kaydetti.

Müezzinoğlu, 31 Mart sabahı Antalya'nın "efsane başkanı" Menderes Türel'in yeniden başkan olacağını ifade ederek, bugün yalan söyleyenlerin milletin karşısına nasıl çıkacağını merak ettiğini anlattı.

Müezzinoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

"Onlar yine, 'nasıl yalan söyleriz' diye Pensilvanya'dan mesaj almaya gitmişlerdir, yeni yalanlar üretmek için, tuzaklar kurmak için.  'Milleti acaba yeniden nasıl kandırırız' diye kapalı kapılar arkasında yeniden iftiralar, yeniden tuzaklar, yeniden bu milletin geleceğine ait kuyular kazma peşindeler ama artık yağma yok, o kuyuya onlar düşecek, tuzaklara onlar düşecek. Çünkü artık AK Parti var, lideri var, Recep Tayyip Erdoğan var. Bu millet unutmuyor. AK Parti'yi kurarken Başbakanımız 'AK Parti milletin partisidir' dedi. AK Parti kurulduğu günden bu yana milletle beraber yürüyor, tuzak kuranlara asla müsaade etmedi ve etmeyecek. Milletin, ortak aklın hizmetçisiyiz, milletimizin hak ettiği hizmetleri yapma derdi dışında başka derdimiz olmadı."

- "Bu millet bu oyunları gördü"

"Ey Pensilvanya'lara yan yana yürüyenler, ey dün cumhuriyetçi geçinenler, Atatürkçü, laikçi geçinenler, Pensilvanya'ya hakaret edenler. Ne oldu da bugün yan yana geldiniz, ne oldu da diz dize ülkenin geleceği ile ilgili tuzaklar kurmaya başladınız" diyen Müezzinoğlu, milletin ülke üzerinde oyunları gördüğünü ve tuzakları bozduğunu belirtti.

Bakan Müezzinoğlu, "Antalya'da da bozuyor, Trakya'da da bozacak. Çünkü biz milletten yanayız, milletle beraberiz, yarınları bugünden daha iyi yapma peşindeyiz" ifadesini kullandı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun rüyasında bile girse inanamayacağı ambulans uçakların, helikopterlerin hastaları en hızlı şekilde taşıdığını anlatan Müezzinoğlu, "Ey Kılıçdaroğlu, rüyanda görsen inanamazsın, 3 saatliğine Sağlık Bakanlığı yönetimi bunlara kalsa ambulans uçaklarımızın mazotunu, yakıtını dolduramazlar. Bunlarda millet derdi yok, milleti sömürme var. Milli iradenin ümüğünü sıkacaklar, öbür taraftan milletin cebinden hortumlayacaklar. Enflasyon yükselsin, borsa düşsün, ülkenin istikrarı bozulsun ki su bulandıkça büyük balıkları avlama şansları olsun" diye konuştu.

Türkiye'nin ekonomik büyümesinden, istikrarından, Kanal İstanbul, üçüncü köprü gibi projelerden, güçlü bir ülke haline gelmesinden birilerinin hep rahatsız olduğunu iddia eden Müezzinoğlu, "Almanya rahatsız olabilir, İngiltere rahatsız olabilir, Fransa rahatsız olabilir, İsrail rahatsız olabilir, ey CHP sen neden rahatsız oluyorsun? Ey MHP sen neden rahatsız oluyorsun?" dedi.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu da Antalya'ya neredeyse her gün bir bakan geldiğini, gelen bakanların da ellerinin boş değil, müjdelerle geldiklerini söyledi. Çavuşoğlu, Antalya'da çok önemli tesislerin açıldığını dile getirerek, tesislerin hayırlı olmasını temenni etti.

Sütçüler Mahallesi'ndeki törene AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı ile vatandaşlar da katıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com