Kerkük Patlamalarla Sarsıldı

Kerkük Patlamalarla Sarsıldı
Eş Zamanlı 3 patlamada 8 ölü 83 yaralı var.

Irak'ta kanlı saldırılar bitmek bilmiyor. Kerkük kentinde bomba yüklü araçlarla bu sabah düzenlenen 3 farklı saldırda hayatını kaybedenlerin sayısı 8 kişiyi buldu. Fransız Haber Ajansı yaralı sayısını 83 olarak verdi. Ölü ve yaralılar kentin iki farkı hastanesine nakledildi.

Bu iki hastanenin yetkilileri yöreden gelen cesetlerin en az ikisinin polislere ait olduğunu ölenler arasında kadın ve çocukların da bulunduğunu belirtti. Yaralılardan 4'ünün polis üçünün Kürt güvenlik yetkilisi oldıuğu kaydedildi.

İlk patlama sabah saatlerinde Irak Kürdistan Demokratik Partisi güvenlik bürosu yakınında meydana geldi. Bunu bir dakika arayla büro yakınında bulunan Irak Türkmen Cephesi önündeki ikinci patlama izledi. Üçüncü infilak yine aynı semtteki bir dükkanın önünde gerçekleşti.

Petrol zengini Kerkük'in nihayi statüsü, Kuzey Irak Kürdistan yönetimiyle Sünni Araplar arasında belli başlı ihtilaf konularından biri. Kent ve çevresinde Türkmen nüfusun da yoğun olarak yaşaması bu uyuşmazlığı daha da karmaşık hale getiriyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com