Keşan'da gölette ceset bulunması

Keşan'da gölette ceset bulunması
İstanbul'da kapıcılık ve taksicilik yapan kişinin cesedinin Edirne'nin Keşan ilçesine bağlı Mercan köyü yakınındaki gölette bulunmasıyla ilgili polis tarafından aranan Ayten Ş'nin eski eşi, bazı basın yayın organlarında çıkan iddiaları reddetti.

 İstanbul'da kapıcılık ve taksicilik yapan kişinin cesedinin Edirne'nin Keşan ilçesine bağlı Mercan köyü yakınındaki gölette bulunmasıyla ilgili polis tarafından aranan Ayten Ş'nin eski eşi, bazı basın yayın organlarında çıkan iddiaları reddetti.
KÜTAHYA -Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde yaşayan Ahmet C. (35), gazetecilere, Ayten Ş. ile evliyken 2005 yılında kendisine komplo kurulduğunu savundu.
   O dönem kendisine birtakım suçlamalarda bulunulduğunu belirten Ahmet C, 63 gün cezaevinde kaldıktan sonra suçsuzluğu kanıtlandığını söyledi.
  Ahmet C, bundan 4 yıl önce eski eşine kızgın demirle işkence yaptığı yönünde ortaya atılan iddiaların, Ayten Ş'nin bir dönem İstanbul'da Mehmet Ali Barman'a ait yalıda birlikte çalıştığı Ali Server Yıldız'ın Keşan'da cesedinin bulunmasının ardından gerçekmiş gibi bazı basın yayın organlarınca yeniden gündeme getirildiğini ifade etti.
   Cezaevinden çıktıktan sonra Ayten Ş'yi İstanbul'da anne ve babasıyla kaldığı evden aldığını ve Gemlik'te yaşamaya başladıklarını belirten Ahmet C, şöyle konuştu:
 'Gemlik'te güzel bir hayatımız vardı. Orada Efe adını verdiğimiz bir çocuğumuz oldu. Ancak bundan 16 ay önce Hisarcık'a dönmek zorunda kaldım. Sonra annesi, Hisarcık'a dönmem nedeniyle eski eşimi alıp İstanbul'a götürdü. Zaten annesiyle sorunlarımız vardı. Annesinin de Ayten'i Ali Server Yıldız'a teslim ettiğini, birlikte yalıda çalıştıklarını öğrendim. Bunun üzerine boşandık ve çocuğumun velayetini aldım.''
Ahmet C, yaklaşık bir ay önce Ayten Ş'nin kendisini telefonla arayıp çocuğunu görmek istediğini söylediğini, daha sonraki süreçte onunla hiç görüşmediklerini ve son görüşmesiyle ilgili telefon numarasını savcılığa bildirdiğini kaydetti.
 Yıldız'ın cesedinin bulunmasının ardından Ayten Ş. ile evliliğine ait geçmişte ortaya atılan iddiaların bazı basın yayın organlarınca yeniden gündeme getirilmesinin doğru olmadığını savunan Ahmet C, ''Ben 2005'teki iddialarla ilgili aklandım. Bir onurum, gururum ve 3 yaşında oğlum var. Neden biz böyle iddialarla yeniden gündeme getiriliyoruz? Biz medyanın oyuncağı mıyız? Bu olaylardan dolayı Hisarcık'a gidemiyorum'' dedi.
Ahmet C, söz konusu iddialara yer veren basın yayın kuruluşlarıyla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunacağını bildirdi.
 -BARMAN'IN YALISINDA BİRLİKTE ÇALIŞTILAR-
Keşan'a bağlı Mercan köyü yakınındaki gölette, 1 Temmuzda, elleri ve ağzı koli bandıyla bantlanmış, kafasında darbe izleri bulunan erkek cesedi bulunmuştu.
Daha sonra yapılan araştırmada, cesedin, İstanbul'da kapıcılık ve taksicilik yapan Ali Server Yıldız'a (53) ait olduğu belirlenmişti.
Yıldız'ın, İstanbul Kireçburnu'nda Mehmet Ali Barman'a ait yalıda bir süre bakıcı Ayten Ş. ile çalıştığı tespit edilmişti.
Adli makamlarca, Ali Server Yıldız'ın ölümüyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Ayten Ş. için yakalama emri çıkarılmıştı.
A.A
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com