Keşif Heyetine Saldıran Tutuklandı!

Keşif Heyetine Saldıran Tutuklandı!
Keşif yapan heyete av tüfeğiyle ateş edip, iki avukat, bir mübaşiri yaraladığı iddiasıyla gözaltına alınan Kerim T. tutuklandı.

Manisa'nın Selendi İlçesi'nde, keşif yapan heyete av tüfeğiyle ateş edip, iki avukat, bir mübaşiri yaraladığı iddiasıyla gözaltına alınan Kerim T. tutuklandı.

Olay, ilçenin Yeni Cami Mahallesi'nde salı günü meydana geldi. Şükrü Ekim bir süre önce yan taraftaki komşusu Fazlı Atilla'nın evi ile kendi evi arasındaki boşluğa demir kapı yaptırdı. Atilla, kapının yapıldığı yerin yol olduğunu belirterek Selendi Sulh Hukuk Mahkemesi'nde geçen ay dava açtı. Dava kapsamında Hakim Merve Şimşek, Manisa Barosu'na kayıtlı avukatlar Mehmet Keskin, Şener Alakoyun ve mübaşir Zeki Şahbaz, katip Murat Karaman ile salı günü saat 15. 00 sıralarında Yeni Cami Mahallesi'ne keşfe gitti. Davalı, davacı ve tanıkların da katıldığı keşif sırasında, grubun üzerine ateş edildi. 2009 yılında yerel seçimlerde CHP Selendi Belediye Başkan adayı olan avukat Mehmet Keskin sırtına, AK Parti Selendi eski İlçe Başkanı avukat Şener Alakoyun karın ve koltuk altına, mübaşir Zeki Şahbaz ise göğsüne isabet eden saçmalarla yaralandı. Yaralılar, Selendi Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı. Keskin ve Alakoyun ilk müdahalenin ardından durumları ağır olduğu için Salihli Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Keşifteki diğer kişiler ise şans eseri yara almadan kurtuldu.

"EVDE UYUYORDUM" İDDİASI

Polis, olayın ardından gruba ateş ettiği ileri sürülen Kerim T. 'nin evinde yakalayıp, gözaltına aldı. Davayla ilgisi olmadığı, ancak avukat Mehmet Keskin ile husumeti bulunduğu öğrenilen Kerim T. 'nin evinin alt katında, olayda kullanıldığı ileri sürülen tek kırma av tüfeği ile giyeceklerine de el konulup, kriminal incelemeye gönderildi.

Polisteki sorgusunda suçlamaları kabul etmeyen Kerim T. , "Olay sırasında evde uyuyordum" dedi. Kerim T. , işlemlerinin ardından sevkedildiği adliyede tutuklandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com