Kesin Hasar Tespit Çalışmaları Başladı

Kesin Hasar Tespit Çalışmaları Başladı
Kütahya'nın Simav İlçesi'nde 2 kişinin ölümü, 96 vatandaşın yaralanması ve çok sayıda binada hasara yol açan 19 Mayıs'taki 5. 9 büyüklüğündeki depremin ardından kesin hasar tespit çalışmalarına başlandı.

Kütahya'nın Simav İlçesi'nde 2 kişinin ölümü, 96 vatandaşın yaralanması ve çok sayıda binada hasara yol açan 19 Mayıs'taki 5. 9 büyüklüğündeki depremin ardından kesin hasar tespit çalışmalarına başlandı.
Kütahya'nın Simav İlçesi'nde 2 kişinin ölümü, 96 vatandaşın yaralanması ve çok sayıda binada hasara yol açan 19 Mayıs'taki 5. 9 büyüklüğündeki depremin ardından kesin hasar tespit çalışmalarına başlandı. Gediz İlçesi'nde de bazı binalar önlem amacıyla boşaltıldı.
Çeşitli illerden Simav'a gelen 140 teknik personel bugün sabah Belediye binası önünde toplandı. Burada 70 ayrı ekip oluşturuldu ve 16 mahallede muhtarlarla hasar gören evlerin tek tek dolaşılmasına başlandı. Belediyeden yapılan anonslarda vatandaşlardan evlerinin önünde beklemeleri ve kapılarını gelen görevlilere açmaları istendi. Çalışmaların bir iki gün içerisinde tamamlanması bekleniyor.
Simav'ın komşusu Gediz İlçesi'nde de depremden hasar gören Toplum Sağlığı Merkezi tedbir amacıyla boşaltıldı. Gediz Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Toplum Sağlığı Merkezi ve üzerindeki lojmanda yapılan incelemelerde hasar olduğunu tespit edildiğini, kendilerin de önlem amacıyla merkezin boşaltılmasına karar verdiklerini söyledi. İlçeye bağlı Kayaköy beldesi ile Yumrutaş, Saruhanlar, Kıranköy ve Köpenez köylerindeki vatandaşlarda hasar başvurusu yapıldığını ve buralara uzmanlar gönderildiğini kaydeden Çorumluoğlu, 'Bu incelemelerde toplam 8 binanın hasarlı oturulamaz olduğu, 20 binanın da hasarlı oturulur olduğu tespit edilmiştir. Daha sonra meydana gelen artçı depremler sonunda toplam 80 vatandaşımız daha başvuruda bulunmuş olup inceleme yapmak üzere Simav kriz merkezinden teknik ekip görevlendirmesi yapılmıştır. Kayaköy İlköğretim Okulu'nda çatlaklar tespit edilmiş olup, öğrenciler tedbir amaçlı olarak Yeşilçay İlköğretim okulunda eğitim-öğretime ara vermeden devam etmektedir. Erdoğmuş Sağlık Ocağımızdan gelen talep üzerine araştırma yapmak üzere teknik eleman istenmiştir. Ayrıca Yumrutaş, Abide ve Eceköy'de de üç minarede hasar tespiti yapılmıştır' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com