KESK: 'AKP halka hesap verecek'

KESK: 'AKP halka hesap verecek'
KESK Genel Başkanı Lami Özgen, AKP’nin baskı ve gözaltı düzenine boyun eğmeyeceklerini belirtti.

KESK Genel Başkanı Lami Özgen, AKP’nin baskı ve gözaltı düzenine boyun eğmeyeceklerini, yarınlara onurlu bir gelecek bırakma kararlılığını Türkiye’nin dört bir yanına ve Ankara meydanlarına taşıdıklarını söyleyerek, “Üzerimize atılan yüzlerce gaz bombasının dumanı bu gerçeklerin üstünü örtmeye yetmez” dedi.

Özgen, hiçbir baskı ya da zorbalığın insanca bir yaşam mücadelelerini engelleyemeyeceğini vurguladı.

KESK 28-29 Mart tarihlerinde Türkiye genelinde iş bırakarak Ankara’ya gelen üyeleri ile gerçekleştirdiği eyleme ilişkin Yüksel Caddesi İnsan Hakları Anıtı önünde açıklama yaptı.

Adnan Yücel’in “Düşlerin sonsuza koştuğu yerde, sabrın çiçeklerini açtığı yerde, asla kapanmaz yaşanan defter. Çünkü tarihin en güzel yerinde, son sözü hep direnenler söyler dizelerinin yazılı olduğu pankartın ardında eylemlerini gerçekleştiren göstericiler, AKP halka hesap verecek”, “Karanlığa teslim olmayacağız”, “Gerici ırkçı eğitime hayır” sloganları attı.

Grup adına basın açıklamasını okuyan Özgen, eğitimde getirilmek istenen 4+4+4 kademeli kesintili eğitim yasa teklifi ile 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunda değişiklik öngören Yasa Tasarısını protesto etmek için 28-29 Mart’ta Ankara’da eylem gerçekleştirdiklerini ancak eylemlerinin engellenmesi için AKP tarafından Türkiye’de adeta “Yasakçı, tehditkar ve baskıcı” bir tutumla sıkı yönetim ilan edildiğini ileri sürdü.

Ankara’da 30 saat boyunca emekçilerden yönelen hiçbir şiddet eyleminin olmadığına dikkat çeken Özgen, alanlara panzerler eşliğinde tam teçhizatlı 7 bin polisin yığıldığını söyledi. Polis tarafından atılan gaz bombası nedeniyle yaralanan Eğitim-Sen İstanbul 1 nolu Şube Üyesi Volkan Selam’ın anlına aldığı darbe nedeniyle beyin kanaması geçirdiğini ve hastaneye kaldırıldığını söyleyen Özgen, Selam’ın sağlığının halen ciddiyetini koruduğunu kaydetti.

Bununla birlikte birçok arkadaşlarının da yaralandığını söyleyen Özgen, “AKP’nin büyük baskı ve gözaltı düzenine karşı onurlu ve kararlı duruşumuzdan bir an olsun vazgeçmeyeceğimiz bilinmelidir. KESK hiçbir zaman mücadelesini rehberlik eden ülkelerinden geri adım atmamış, taleplerini her koşulda karalılıkla sürdürmüştür. Hiçbir baskı ya da zorbalık, özgür ve demokratik bir ülke, insanca bir yaşam mücadelemizi engelleyemeyecektir. AKP iktidarının Türkiye’nin geleceğini kendi siyasal ve ideolojik ihtiyaçları doğrultusunda şekillendirme girişimleri karşısında son söz henüz söylenmemiştir” diye konuştu. Özgenin açıklamasının ardından grup olaysız şekilde dağıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com