KESK Ankara eylemini gerçekleştireceğini açıkladı

KESK Ankara eylemini gerçekleştireceğini açıkladı
KESK, eğitimde getirilmek istenen 4+4+4 modeli ile 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikalarında Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’na karşı Ankara’da yapacakları eylemin “hukuk dışı” bir biçimde engellenmek istendiğine işaret ederek, bütün baskı, y

KESK’ten yapılan açıklamada, 4+4+4 sistemi ile 4688 sayılı yasada değişiklik öngören tasarılara ilişkin tepkilerini ortaya koymak için Ankara’da yapacakları eylemin “hukuk dışı” bir şekilde engellenmek istendiği belirtildi. İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in dün yayımladığı Genelge ile illerin adeta polis ablukasına alındığını ifade eden KESK, “Arkadaşlarımızın illerden çıkışı engelleniyor. Adana’da 85 arkadaşımız baskıyla, zorla gözaltına alındı. İzmir, Aydın, Balıkesir, Manisa, Kocaeli, Bursa, Malatya, Batman, Urfa, Konya, Hatay, Zonguldak, Tokat illerinden arkadaşlarımızın çıkışları engellendi, anayasal hak olan seyahat etme özgürlüğü ayaklar altına alındı” dedi.

İllerden yapılan engellemeleri aşarak Ankara’ya doğru gelen KESK üyelerinin de Ankara’ya girişlerinde engellendiğini ileri süren KESK, İstanbul gişeler çıkışı, Eskişehir yolunda Ankara’ya 30. km Karayoları Tesisleri’nde Gölbaşı tarafında Jandarma tarafından yoların kesildiğini bildirdi.

“İşte AKP’nin ‘ileri demokrasi’sinin geldiği nokta” diyen KESK, bütün baskı, yasak ve engellemelere rağmen bugün Ankara’da saat 10.00’dan itibaren GMK Bulvarı YKM önü, Ziya Gökalp Caddesi Mithatpaşa Köprüsü altında toplanacaklarını açıkladı.
(SRK)

VALİLİKTEN "EYLEM YAPILAMAZ" AÇIKLAMASI

ANKARA'YA GİDİŞLER ENGELLENİYOR


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com