KESK eylemine CHP’den destek geldi

KESK eylemine CHP’den destek geldi
KESK 4+4+4 eğitim modeli ile 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikalarında Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’nı protesto etmek için eyleme başladı. KESK’in eylemine CHP Milletvekilleri Süleyman Çelebi, Hüseyin Aygün ile Musa Çam da destek veriyor.

KESK Genel Sekreteri İsmail Hakkı Tombul, yaptığı açıklamada bu sabah başlayan eylemin yarın akşama kadar devam edeceğini belirterek, şehir dışından gelecek KESK’lilerle de Kızılay’da buluşarak eylemlerini yapacaklarını söyledi. Tombul dün akşamdan itibaren eylem için Ankara’ya doğru yola çıkan araçların engellendiklerini ifade ederken, “Bunlar sonra yaşanacakların sorumluluğu İçişleri Bakanlığı’nındır” dedi. Tombul’un açıklamasının ardından eylemciler, “Karanlığa teslim olmayacağız”, “Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiç birimiz”, “Çocuk İşçilere Hayır, Çocuk Gelinlere Hayır” “Baskılar Bizi Yıldıramaz” şeklinde sloganlar attı.

KESK’in 4+4+4’ü protesto eylemine, CHP Milletvekilleri Süleyman Çelebi, Hüseyin Aygün ile Musa Çam da destek veriyor. Çam, ANKA’ya yaptığı açıklamada “AKP’nin dayattığı 4+4+4 eğitim yasasına karşı KESK’in başlattığı mücadeleyle dayanışma için buradayız. AKP’nin dayatmalarına ve faşizme kaşı mücadele edeceğiz” dedi. Aygün de, 4+4+4’ün hukuksuz bir karar olduğunu söyleyerek, “Ulusal bir yasa hakkında görüş belirtmemizden daha doğal ne olabilir ki. Toplumda da, Meclis'te de konuşma ortamı yok. AKP’nin politikası susturma üzerine kurulu” diye konuştu.
(SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com