KESK'den uyarı grevi

KESK'den uyarı grevi
Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’nun (KESK) Afyonkarahisar üyeleri yaptıkları basın açıklaması ile 5 Haziran’da yapacakları uyarı grevinin İstanbul Taksim’deki ‘Gezi Park’ olaylarına destek vermek amacıyla bir gün öncesinden başlattıklarını bel

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’nun (KESK) Afyonkarahisar üyeleri yaptıkları basın açıklaması ile 5 Haziran’da yapacakları uyarı grevinin İstanbul Taksim’deki ‘Gezi Park’ olaylarına destek vermek amacıyla bir gün öncesinden başlattıklarını belirttiler.

Dumlupınar Caddesi’ndeki KESK binası önünde bir araya gelen üyeler, oturma eylemi yaparak, Gezi Park olaylarına polis tarafından yapılan müdahaleleri protesto ettiler. Hükümet ve polis aleyhine slogan atan gruba üniversite öğrencileri de destek verdiler. Grup adına basın açıklamasını yapan KESK Afyonkarahisar dönem sözcüsü Hasan Dişyar, güvenceli iş ve ücret güvencesi talepleriyle 5 Haziran’da yapacakları uyarı grevini bugün saat 12.00 itibari ile başlattıklarını kaydederek, grevin yarın da süreceğini dile getirdi. Açıklamasında ‘Gezi Park’ olaylarından dolayı hükümete yüklenen Dişyar, şunları söyledi:

“Ülkenin tamamına yayılan demokrasi talepli kitlesel gösterilere karşı uygulanan devlet şiddetinin ve AKP iktidarının demokrasi düşmanlığını tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Hedef gözeterek uygulanan polis şiddetinde önemli bir kısmı ağır olmak üzere birçok yurttaşımız yaralanmıştır. Binlerce insan ise gözaltına alınmıştır. Kentlerin tüm alanları ablukaya alınmış, gece boyunca süren baskınlarla eylemcileri hedef alan bir sürek avı başlatılmıştır. Hukuk tanımaz biçimde adeta intikama dönüşen operasyonlar, tüm ülkeyi gaz bombalarına boğmuş, Başbakan Erdoğan demokratik haklarını kullanan ve eylemlere katılan milyonları marjinal bir avuç ‘çapulcu’ olarak niteleyecek kadar, pervasızlaşmıştır. KESK olarak bizler, ülke genelinde yaşanan bu vahşete karşı mücadeleyi yükseltme kararlığından hareketle, yaşanan gelişmeleri değerlendirerek, 5 Haziran’da yapacağımız grevi bu gün itibari ile başlattık. Üyelerimiz bugün saat 12.00 itibari ile işyerlerine siyah kurdele ve siyah elbiseler ile gitmişlerdir.”

Eylemciler, yapılan basın açıklamasının ardından türküler eşliğinde halaylar çekerek grev kutlaması yaptılar.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com